Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřela Miloslava Rezková-Hübnerová, výškařská šampionka z olympiády

Magazín

  16:31
PRAHA - Ve věku 64 let zemřela olympijská vítězka ve skoku do výšky Miloslava Rezková-Hübnerová. Český atletický svaz (ČAS) na svém webu oznámil, že šampionka z Mexika 1968 podlehla v noci na pondělí těžké nemoci.

Ve věku 64 let zemřela olympijská vítězka z Mexika 1968 ve skoku do výšky Miloslava Rezková-Hübnerová (na archivním snímku z 26. ledna 2013). foto: ČTK

„Paní Miloslava Rezková-Hübnerová byla skvělou a úspěšnou atletkou, reprezentantkou, která kromě jiných úspěchů dokázala pro Českou republiku vybojovat i metu nejvyšší - zlatou olympijskou medaili,“ uvedl pro ČTK předseda ČAS Libor Varhaník a vyjádřil hlubokou soustrast rodině a blízkým.

Rezková-Hübnerová vyhrála olympijský závod už v 18 letech, tehdy jako jediná překonala laťku ve výšce 182 centimetrů. O rok později se v Aténách stala také evropskou šampionkou výkonem o centimetr lepším.

Český atletický svaz (ČAS) na svém webu oznámil, že šampionka z Mexika 1968...

Osobní a československé maximum pak postupně vylepšila až na 187 centimetrů z roku 1972. Po skončení kariéry působila jako organizátorka soutěží a závodů v Olympu Praha.

„Velice si vážíme toho, že i po skončení úspěšné atletické kariéry se od svého oblíbeného sportu neodvrátila, ale naopak práci pro atletiku zasvětila celý svůj život,“ řekl Varhaník.

Autoři: ,