Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ženy, které formují svět. Jak bude vypadat kalendář Pirelli 2016?

Magazín

  5:26
V londýnském kultovním rockovém chrámu Roundhouse byl představen nový kalendář Pirelli pro rok 2016. Na 43. vydání slavného kalendáře se podílela jedna z nejslavnějších amerických fotografek Annie Leibovitzová, která všechny snímky nafotila v červenci tohoto roku ve svém newyorském studiu.

Komička Amy Schumerová foto: Annie Leibovitzová

Kalendář Pirelli 2016 obsahuje snímky 13 úspěšných žen, které dosáhly výjimečných kariérních úspěchů, ať už na poli umění, sportu nebo sociálních věd. Jde například o herečku Yao Chenovou, která se stala první čínskou ambasadorkou Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR).

Další osobností je známá ruská modelka Natalia Vodianova, která založila charitativní organizaci Naked Heart Russia pomáhající dětem bez domova. V kalendáři rovněž najdete významnou americkou producentku Kathleen Kennedyovou, která je rovněž prezidentkou společnosti Lucasfilm a jednou z nejvlivnějších postav v současném Hollywoodu.

Světová tenisová jednička Serena Williamsová
Herečka Yao Chenová, která se stala první čínskou ambasadorkou Organizace...

Focení pro kalendář se zúčastnila i světová tenisová jednička na žebříčku WTA Serena Williamsová. Dalšimi výzmanými jmény jsou pak například Agnes Gundová, prezidentka Muzea moderních umění v New Yorku (MoMA), Fran Lebowitzová, americká spisovatelka, dále Mellody Hobsonová, podílející se na mnoha charitativních akcích v Chicagu, režisérka Ava DuVernayová, jejíž film Selma byl letos nominován na Oscara za nejlepší film, blogerka Tani Gevinsonová, íránská vizuální umělkyně Shirin Neshatová, rocková zpěvačka Patti Smithová, komička Amy Schumerová nebo umělkyně a zároveň hudebnice a performerka Yoko Ono.

Ženy podílející se na nafocení kalendáře mají rozdílný věk a povolání. Oproti dřívějším vydáním však již v kalendáři pro rok 2016 nenajdete žádné akty. „V roce 2000 jsem si vyzkoušela, jaké je to fotit akty. Šlo o jednoduchý koncept,“ řekla fotografka Leibovitzová. „Pro rok 2015 jsem už však chtěla udělat něco úplně jiného, a přesto zachovat jednoduchost stylu klasických černobílých studiových fotografií,“ dodala.

Není to její první kalendář Pirelli, už v roce 2000 nafotila pro Pirelli set aktů, které byly mimochodem jejími prvními v kariéře.

„Společnost Pirelli mě oslovila s tím, že se chtějí odpoutat od minulosti. Sami navrhli, že modelkami by tentokrát mohly být významné ženy. Poté, co jsem souhlasila, jsem se shodli, že naším cílem je přímočarost. Chtěla nafotit fotky, které ukážou, jaké ty ženy jsou, a to bez jakýchkoli příkras. Miluji komiky. Amy Schumerová v tomto případě nezklamala a její fotka vypadá, jako kdyby si nepřečetla vzkaz, že tohle focení bude v oblečení,“ řekla fotografka.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka
Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka

Udělejte doma dětem předčasného Ježíška. V naší soutěži můžete vyhrát luxusní bundičku od nové české značky NAX. Stačí pouze odpovědět na soutěžní...

Mohlo by vás zajímat