Úterý 11. května 2021svátek má Svatava 28 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Lidé

Známý umělec přirovnal gaye k pedofilům. Jeho kariéra je v troskách

Ten Walls | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ten Walls | foto: Reprofoto

Hvězdná kariéra světoznámého litevského hudebníka a dje Marijuse Adomaitise vystupujícího jako Ten Walls skončila během několika dnů. Na sociální síti Facebook přirovnal gaye k pedofilům a psal o nich jako o ‚lidech jiné rasy‘. Krátce na to mu přední festivaly začaly rušit vystoupení, ostatní djové odmítali společná vystoupení a agentury Adomaitisovi ukončily smlouvu. Umělec po bouřlivé reakci nakonec ohlásil přerušení kariéry.

Hudebník svůj facebookový příspěvek smazal kvůli negativním reakcím. Avšak pozdě.  Pořadatelé festivalů, na kterých měl Ten Walls vystoupit, zareagovali téměř okamžitě. Jako hosta ho na akcích nechtějí.

„Respektujeme svobodu projevu, ale post, který Ten Walls zveřejnil na své facebookové stránce o gay komunitě, jsou urážlivé. Nikoho takového na festivalu nechceme,“ prohlásil jeden z pořadatelů festivalu Creamfields. Důvody pořadatelů ostatních festivalů jsou v podstatě stejné. „Jsem proti jakékoli formě diskriminace. Myslím, že nemá cenu, aby se Ten Walls zúčastnil,“ ozývá se ze zákulisí festivalu PITCH. 

Známý londýnský obchod Phonica records zase oznámil, že nebude prodávat Adomaitisovu novou desku, agentury CODA a Liaison Artists oznámily, že Ten Walls již nepatří mezi jejich umělce. 

Pobuřující status zveřejnil hudebník na začátku června. Homosexualitu v něm přirovnal k pedofilnímu zneužívání katolickými knězi. O homosexuálech se navíc vyjádřil jako o jiné rase. 

„Spolupracoval jsem s litevským hudebníkem, který se mi snažil vymýt mozek a podotkl, že bych v případě homosexuálů mohl být méně konzervativní a tolerantnější. Když jsem se ho zeptal, co by dělal, kdyby zjistil, že jeho šestnáctiletý syn ‚to dělá‘ se svým přítelem, mlčel,“ napsal například Adomaitis na svoji facebookovou zeď. Hudebník po negativních reakcích kolegů příspěvek smazal a nakonec se za něj omluvil s tím, že se jen nešikovně vyjádřil. 

„Nechtěl jsem nikoho urazit. Jsem smutný kvůli tomu, co se stalo a rád bych se omluvil všem, jež jsem zklamal, především přátelům z gay komunity a fanouškům. Potřebuji si odpočinout, proto jsem zrušil svá vystoupení,“ uvedl Ten Walls. Proslavil se především hitem Walking with Elephants, který loni bodoval v britské hitparádě a na Youtube dosáhl přes deset milionů zhlédnutí.

,

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottově honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Ruský politolog: Zeman je v Moskvě za zrádce, chystá se protičeská kampaň

Ruský vládní speciál Iljušin odlétá z Prahy a míří s ruskými diplomaty do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Diplomatické vztahy mezi Ruskem a Českem budou kvůli kauze Vrbětice na bodu mrazu nejméně tři roky, míní ruský...

První rok miliardáře? Bitva o klub, kauzy, Jágr, kritika. Masakr, říká Dědek

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odmalička fandí klubu, který poslední roky nosil na dresu hrdě se vzpínajícího koně ve znaku. Když vysněný tým coby už...