Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Známý umělec přirovnal gaye k pedofilům. Jeho kariéra je v troskách

Lidé

  7:00
Hvězdná kariéra světoznámého litevského hudebníka a dje Marijuse Adomaitise vystupujícího jako Ten Walls skončila během několika dnů. Na sociální síti Facebook přirovnal gaye k pedofilům a psal o nich jako o ‚lidech jiné rasy‘. Krátce na to mu přední festivaly začaly rušit vystoupení, ostatní djové odmítali společná vystoupení a agentury Adomaitisovi ukončily smlouvu. Umělec po bouřlivé reakci nakonec ohlásil přerušení kariéry.

Ten Walls foto: Reprofoto

Hudebník svůj facebookový příspěvek smazal kvůli negativním reakcím. Avšak pozdě.  Pořadatelé festivalů, na kterých měl Ten Walls vystoupit, zareagovali téměř okamžitě. Jako hosta ho na akcích nechtějí.

Americká basketbalistka uzavřela sňatek se svou přítelkyní

„Respektujeme svobodu projevu, ale post, který Ten Walls zveřejnil na své facebookové stránce o gay komunitě, jsou urážlivé. Nikoho takového na festivalu nechceme,“ prohlásil jeden z pořadatelů festivalu Creamfields. Důvody pořadatelů ostatních festivalů jsou v podstatě stejné. „Jsem proti jakékoli formě diskriminace. Myslím, že nemá cenu, aby se Ten Walls zúčastnil,“ ozývá se ze zákulisí festivalu PITCH. 

Známý londýnský obchod Phonica records zase oznámil, že nebude prodávat Adomaitisovu novou desku, agentury CODA a Liaison Artists oznámily, že Ten Walls již nepatří mezi jejich umělce. 

Pobuřující status zveřejnil hudebník na začátku června. Homosexualitu v něm přirovnal k pedofilnímu zneužívání katolickými knězi. O homosexuálech se navíc vyjádřil jako o jiné rase. 

„Spolupracoval jsem s litevským hudebníkem, který se mi snažil vymýt mozek a podotkl, že bych v případě homosexuálů mohl být méně konzervativní a tolerantnější. Když jsem se ho zeptal, co by dělal, kdyby zjistil, že jeho šestnáctiletý syn ‚to dělá‘ se svým přítelem, mlčel,“ napsal například Adomaitis na svoji facebookovou zeď. Hudebník po negativních reakcích kolegů příspěvek smazal a nakonec se za něj omluvil s tím, že se jen nešikovně vyjádřil. 

„Nechtěl jsem nikoho urazit. Jsem smutný kvůli tomu, co se stalo a rád bych se omluvil všem, jež jsem zklamal, především přátelům z gay komunity a fanouškům. Potřebuji si odpočinout, proto jsem zrušil svá vystoupení,“ uvedl Ten Walls. Proslavil se především hitem Walking with Elephants, který loni bodoval v britské hitparádě a na Youtube dosáhl přes deset milionů zhlédnutí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat