Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žokejovi Váňovi je 57 let. Narozeniny neslaví, jen svá vítězství

Lidé

  16:50
Trenérovi a žokejovi Josefu Váňovi je sedmapadesát, žádnou zvláštní oslavu však na dnešek nechystá. Slavit bude až 7. listopadu, na Huberta, kdy oslaví nejen narozeniny, ale hlavně nedávné vítězství ve Velké pardubické.

"Své narozeniny nebudu slavit asi nijak. Ale na Huberta budeme slavit všechny úspěchy za celý rok. Takové blbé narozeniny, 57 let, kdo by to slavil," řekl se smíchem Váňa.

Že bude letos na Huberta co oslavovat, je jasné. Josef Váňa vyhrál ve svých šestapadesáti pošesté Velkou pardubickou. Tentokrát na hřbetě osmiletého valacha Tiumena, kterého sám trénoval.

Legendární žokej, který na Velké pardubické startoval už třiadvacetkrát, vede vlastní dostihovou stáj na statku Bohuslav na Karlovarsku. Věnuje se hlavně trénování, ale jak před týdnem v Pardubicích dokázal, v sedle je stále skvělý.

Letos se definitivně rozhodl, že Velkou pardubickou pojede, až nedlouho před závodem. O tom, jestli pojede i příští rok, zatím nechce mluvit. "V žádném případě jsem se ještě nerozhodl. Uvidíme, jaké bude zdraví," řekl.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!