Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová slaví šedesátiny

Lidé

  21:44
PRAHA - Image zpívající dívky ji neopouští ani v šedesáti, které slaví v pátek 14. února. Zpěvačka, šansoniérka a kytaristka Lenka Filipová patří léta ke stálicím české hudební scény a své písně si často skládá sama.

Lenka Filipová. foto: D. A. N. Production

Její příjemný altově zabarvený hlas a pohodu navozující melodické songy s poetickými texty dokresluje vlastní brilantní kytarový doprovod. A ve spojení s ní se stále objevují přívlastky křehká, zasněná a romantická.

ČTĚTE TAKÉ:

Mezi prvním albem Zamilovaná z roku 1981 a významově opačným Tisíc způsobů, jak zabít lásku (2003) vydala víc jak desítku desek, v nichž proplouvá mezi žánry od šansonů přes klasický repertoár až k lidovým písničkám. Z toho všeho pak na koncertech míchá posluchačům koktejl kvalitní hudby.

Narozena 14. února 1954 v Praze, poprvé vzala do rukou kytaru, když jí bylo devět let. K hudbě ji vedli rodiče, maminka učitelka hudby a tatínek operní pěvec a herec. Studovala na pražské konzervatoři, později i v Paříži.

Krátce vyučovala na konzervatoři, brzy jí ale začal chybět kontakt s publikem. Hostovala v Semaforu, na koncertech, později založila vlastní skupinu a vyzkoušela si i roli moderátorky.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat