Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zpěvák Linkin Park Chester Bennington spáchal sebevraždu. Bylo mu 41 let

Lidé

  20:29aktualizováno  21. července 1:20
LOS ANGELES/PRAHA - Hlavní zpěvák Linkin Park Chester Bennington se oběsil. Policie našla tělo v jeho rezidenci v Los Angeles. Bennington se dlouho potýkal se závislostí na alkoholu a drogách. Informoval server TMZ.com.

Chester Bennington ze skupiny Linkin Park při vystoupení v roce 2014 v Kalifornii. foto: ČTK

Bylo mu jednačtyřicet let. Místní policie sdělila, že se zpěvák oběsil ve své soukromé rezidenci v Palos Verdes Estates v Los Angeles. Tělo nalezli ve čtvrtek před devátou hodinou dopoledne místního času. Bennington byl ženatý, měl šest dětí.

Zpěvák se léta potýkal se závislostí na drogách a alkoholu. Nesl si těžké trauma z dětství, kdy byl sexuálně zneužíván.

Hlavní zpěvák americké skupiny Linkin Park Chester Bennington 11. června v...
Hlavní zpěvák americké skupiny Linkin Park Chester Bennington.

Na hudebním festivalu Aerodrome v Praze zazářila kapela Linkin Park

Chester Bennington byl blízkým přítelem hudebníka Chrise Cornella, který se oběsil v květnu - ve čtvrtek by oslavil třiapadesáté narozeniny.

Veleúspěšná kapela se proslavila hity jako „Faint“, „In the End“ či „Crawling“. Album Meteora se stalo jednou z vůbec nejúspěšnějších alternativních desek vůbec. V České republice vystupoval Chester se skupinou naposledy minulý měsíc, kdy koncertem Linkin Park, jedné z nejoblíbenějších kapel žánru, vyvrcholil v Praze-Letňanech festival Aerodrome.

Videoklip k písni Numb natáčela kapela v Praze.

Mike Shinoda, lídr kapely, potvrdil neštěstí. Uvádí, že je zlomený a šokovaný. Oficiální vyjádření kapely Linkin Park zveřejní v momentě, kdy bude připraveno, napsal na Twitter.

Hudebníci, kteří si sáhli na život

 • Ian CURTIS (15. července 1956 - 18. května 1980)- Zpěvák britské post punkové skupiny Joy Division. Celý život trpěl epileptickými záchvaty a propadal depresím a alkoholové závislosti. Spáchal sebevraždu oběšením na prádelní šňůře ve svém bytě.
 • DALIDA (vl. jménem Iolanda Gigliottiová; 17. ledna 1933 - 3. května 1987) - Francouzská zpěvačka a herečka. Líbivý repertoár i přitažlivý zjev jí získaly zástupy ctitelů. Protipólem její profesionální slávy byl nešťastný soukromý život. Dalida se údajně předávkovala uspávacími prášky. Nechala jen stručný vzkaz: "Život je pro mě nesnesitelný. Promiňte mi."
 • Kurt COBAIN (20. února 1967 - 5. dubna 1994) - Zpěvák a kytarista kultovní skupiny Nirvana byl jednou z vůdčích osobností alternativního rockového stylu grunge. Cobain časem marně hledal lék na deprese, smutek i pochybnosti. Zastřelil se brokovnicí do hlavy.
 • Michael HUTCHENCE (22. ledna 1960 - 22. listopadu 1997) - Zpěvák australské rockové skupiny INXS, kterému se stala osudnou psychická nevyrovnanost, kterou "léčil" kombinací antidepresiv a alkoholu. Oběsil se na koženém opasku během úspěšného světového turné INXS ve svém hotelovém pokoji v Sydney.
 • Chris CORNELL (20. července 1964 - 18. května 2017) - Americký zpěvák, který proslul jako jeden z průkopníků stylu grunge, vokalista skupin Soundgarden a Audioslave. Oběsil se v hotelovém pokoji v Detroitu.
 • Chester BENNIGTON (20. března 1976 - 20. července 2017) - Zpěvák americké rockové kapely Linkin Park, která hraje směsici tvrdého rocku, hip hopu a rapu. Oběsil se v soukromé rezidenci na poloostrově Palos Verdes u Los Angeles.
Autoři: