18. listopadu 2010 18:30 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Manuál na balení žen rozšířila cvičebnice a více čerpá ze života

Spisovatel a publicistaTomáš Baránek představil svoji knihu Jak sbalit ženu 2.0 - praktická příručka technologie lovu - doplněné a rozšířené vydání s cvičebnicí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spisovatel a publicistaTomáš Baránek představil svoji knihu Jak sbalit ženu 2.0 - praktická příručka technologie lovu - doplněné a rozšířené vydání s cvičebnicí | foto: ČTK

PRAHA Přepracovanou verzi populární příručky Jak sbalit ženu v pražském knihkupectví Luxor představil spisovatel a publicista Tomáš Baránek. Knihu s podtitulem Praktická příručka technologie lovu aktualizoval a doplnil o nové kapitoly, které mají nesmělým a neobratným mužům ulehčit seznamování se ženami.

"Teprve po vydání mojí knihy před pěti lety jsem se dostal do úzkého kontaktu s těmi nesmělými a nešťastnými muži, pro něž jsem jí napsal. Zjistil jsem, co je nejvíce trápí a kde dělají chyby," řekl Baránek. Příručku proto obohatil o postřehy, které načerpal ze stovek dotazů, na něž během těchto let odpovídal.

Tomáš Baránek

Kniha Jak sbalit ženu vyšla v roce 2005 a od té doby se prodalo více než 20.000 jejích výtisků. Odráží se v ní osobní zkušenosti autora a několika jeho přátel, které při několikaleté přípravě textu vyzpovídal. Publikace se dočkala také překladu do polštiny a slovenštiny a vznikla podle ní i divadelní hra.

Baránek je ženatý a má děti. Řada lidí jej nadále považuje za autoritu v oboru "balení" a obrací se na něj s prosbami o rady.

Oproti prvnímu vydání tak přibylo v knize Jak sbalit ženu 2.0 144 nových stran textu a desítky ilustrací. "Zamindrákovaní" muži se tak dozví například jak ženu vtipně oslovit, jak od ní získat telefonní číslo nebo email, jaké jsou největší mýty v technice "balení" nebo jak pracovat s internetovými sociálními sítěmi typu Facebook. "Musel jsem reagovat na bouřlivý rozvoj, kterým tato sociální média za posledních pět let prošla," uvedl osmatřicetiletý autor.

Test na balení
Novinkou jsou také praktická cvičení pro začátečníky i pokročilejší "lamače" ženských srdcí. Jde o jakýsi kvalifikační test, který by si muži podle Baránka měli vyplnit ještě před tím, než se pustí do kontaktování.

Pomůže jim prý uvědomit si, zda u vybrané ženy mohou skutečně uspět, nebo jestli není pro ně výhodnější zvolit tu, u níž je zisk přízně pravděpodobnější. "Pokud toto nepochopí, zadělávají si na chronický problém odmítání od hezkých dívek, a pak již nedokážou "sbalit" ani tu méně pěknou," vysvětlil.

ČTK, Lidovky.cz

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...