Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Pražské děti běhají z jednoho kroužku na druhý. Dětství na vesnici je zdravější, říká herečka Marta Dancingerová

Marta Dancingerová | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premium Rozhovor
Diváci ji mohli v poslední době vídat v seriálu Kukačky, kde hrála jednu ze dvou maminek vyměněných dětí, a taky ji možná znají ze Zlaté labutě, kde je za svobodnou dívku z doby první republiky. Působí dívčím dojmem, ve skutečnosti se už brzy chystá vést syna do první třídy – stejně jako hrdinka seriálu Kukačky Tereza. Podobně jako tahle její postava se i Marta Dancingerová odstěhovala z Prahy, dokonce do malé vesnice, která jí připadá pro výchovu dítěte vhodnější.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Málo se o ní ví, že je také spisovatelka – její pozoruhodná povídková kniha Nesmělí vypráví příběhy nenápadných lidí, kteří se většinou v nějaké chvíli rozhodnou svůj život radikálně změnit: jako například řidič autobusu, který šlápne na plyn a odjede od své dominantní matky, nebo uštvaný zaměstnanec korporátu, který, bombardován esemeskami, vystoupí z auta… Jak říká, příběhy lidí ji vždy zajímaly – a je to také jeden z důvodů, proč ji baví být herečkou.

Lidovky.cz: Vzpomente si, jak jste se dostala k seriálu Kukačky?
Jistě. Už to budou čtyři roky, počítám to podle věku svého syna, kterému tehdy ještě nebyly tři. Za tu dobu se toho stalo strašně moc... Před čtyřmi roky mě pozvali na kamerové zkoušky. Zkoušeli jsme tehdy partnerskou hádku s Markem Adamczykem a jinými partnery. Uměla jsem ji tedy už velice dobře, když jsme ji potom doopravdy natáčeli. Roli jsem pak dostala docela rychle. Těšilo mě to – i proto, že je to téma, které tady ještě nikdy nikdo nezpracovával. Byla jsem ráda, že nemám v té roli žádnou předlohu, že jde čistě o to, jak to budu já vnímat, a můžu si postavu Terezy postavit, jak chci.

Lidovky.cz: Nepřekvapilo vás, že vás s vaším dívčím vzhledem oslovili pro roli maminky prvňáčka?
Já už jsem v té době byla maminka, i když menšího dítěte. Nepřekvapilo mě to. Říkala jsem si, že už je na to asi čas.

Marta Dancingerová

Lidovky.cz: Nepřišlo vám zvláštní, že by se hrdinka Tereza snažila o dítě už někdy od dvaceti let, když jí to předtím už několikrát nevyšlo?
To je pravda, časově by to tak vycházelo. Ale vždy se dá najít nějaké vysvětlení – asi to byla žena s velmi silným mateřským pudem, chtěla se stát maminkou brzy. Ostatně já jsem měla dítě v pětadvaceti a byla jsem ve srovnání s jinými taky docela mladá maminka. A myslím si, že se trend začíná obracet, že mladých maminek je čím dál víc.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!