Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Nohama na zemi mě drží máma, je totiž lehké podlehnout slávě, říká herec Marek Lambora

Marek Lambora | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Premium Rozhovor
Marek Lambora je nejmladším mužským členem ansámblu pražského Divadla na Vinohradech, tváří seriálu Slunečná a také pohádky Princezna zakletá v čase, kterou recenzenti označili za „nejlepší českou pohádku posledního desetiletí“. O tomhle sympatickém herci ještě uslyšíme.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Šestadvacetiletý herec přichází v džínách s dírami na kolenou, je překvapivě vysoký. Ve fotografickém ateliéru na pražském Andělu, kde si už řada zavedených herců připadá jako doma, je ale úplně poprvé. Herec, který si nejdříve získal oblibu na divadelních prknech, aby pak zažil i popularitu na obrazovce, si podle svých slov zatím ještě nezvykl na to, že je o něj v médiích takový zájem. Zdá se, že Marek Lambora zůstává skromným klukem z Ústí, kterému sláva ještě nezamotala hlavu. Na což prý stále dohlíží především jeho maminka…

Jste idolem dětských fanynek – včetně mých dcer. Jak se s takovým zájmem dívek a žen vyrovnáváte?
Moje fanouškovská základna je tak od patnácti do pětatřiceti, určitě kvůli seriálu Slunečná, ale mladší tam rozhodně jsou. Jsem rád, že to může přitáhnout tu nejmladší generaci do divadla. Spousta divaček mi třeba na sociálních sítích píše, že se na mě přišly podívat a že to byl jejich první zážitek s divadlem! A že určitě nejsou v divadle naposledy. A díky tomu se divadlo plní i mladšími lidmi – což i můj šéf vidí moc rád.

Jak jste to měl s divadlem v dětství vy sám?
Přiznávám, že jsem v divadle předtím, než jsem si ho zamiloval a začal studovat herectví, mockrát nebyl. Do nějakých deseti dvanácti snad vůbec, jen se školou. A jsem rád, že se mi díky tomuto daří mladší diváky přivést k tomu, aby si ho taky zamilovali.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!