Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhovory s osobnostmi

Je to psychicky náročné, vidět všechny ty nenávistné komentáře, říká vítězka soutěže Peče celá země

Martina Kynstlerová | foto: MAFRA

Premium Rozhovor
Kufry si balila od prvního kola, přesto se dostala až do finále pořadu Peče celá země a zvítězila. Martina Kynstlerová je cukrářský samouk i úřednice, která se za přepážkou ráda směje. O sladkém hříchu na každý týden, jojo efektu a také o tom, že chce prorazit cestu boubelkám.

Výherkyně soutěže Peče celá země 2 je přesně taková jako na televizní obrazovce. Růžová, hlasitá a nápadná. Úsměv neztrácí, ani když vzpomíná na dobu, kdy byla na základní škole šikanována kvůli své váze. Dnes se držitelka titulu Nejlepší pekařka potkává s nelibými komentáři znovu. Její výhra, vzhled i dobrá nálada některé dráždí natolik, že ji neváhají zahrnout nenávistnými poznámkami.

Milovnice jednoduchého domácího pečení se ale rozhodně nemíní vzdát svých snů. Jak bude vypadat její první kniha receptů? Nezapomněla na nivu? A proč se i jako výherkyně ostře sledované kulinářské bitvy odmítá vzdát svého postu na úřadu práce?

Do druhé řady soutěže Peče celá země jste se přihlásila, protože jste chtěla zkusit, jaké pečení před kamerami je. Tak jaké to tedy je?
Určitě je to těžší, než jak to vypadá před televizí, odkud jsem prohlásila, že to bych zvládla taky. Ale protože jsem do soutěže šla, aniž bych chtěla vyhrát, brala jsem to celé úplně jinak. Chtěla jsem si to jen zkusit a vypadnout v prvním kole.

A odešla jste jako vítězka. S jakým výrobkem jste se do soutěže přihlásila?
Na první kolo castingu jsme měli přinést slaný cukrářský a sladký pekařský výrobek. Já samozřejmě zvolila tartaletky s nivou a hruškou a pletence z domácího listového těsta s pekany. Mou práci hodnotila technoložka Zlata Otavová a myslím, že byla nadšená. Říkala, že takový pletenec ještě v žádném obchodě neviděla.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat