Pondělí 3. srpna 2020svátek má Miluše 19 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Měli jsme sex v práci, přiznala třetina Čechů

K sexu na pracovišti se přiznala třetina Čechů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy K sexu na pracovišti se přiznala třetina Čechů. | foto: Shutterstock

PRAHA Sex na pracovišti přiznává v Česku každý třetí muž, 33,5 procenta, a téměř 30 procent žen, nejčastěji s kolegou či kolegyní, následuje sex s nadřízeným a nakonec sex s podřízeným. Vyplynulo to z výzkumu sexuálního chování a partnerských vztahů, který provedla společnost STEM/MARK.

Výsledky představil profesor Petr Weiss ze Sexuologického ústavu, který se na výzkumu podílel. Odpovídalo v něm 1605 mužů a žen ve věku 35 až 65 let.

Muži se považují za sexuálně náročnější
Nejoblíbenější sexuální pomůckou českých mužů a žen je podle výzkumu vibrátor, který používá 75 procent dotázaných. Bičík, lubrikační gel či venušiny kuličky zůstaly daleko za ním. Muži se považují za sexuálně náročnější než jejich partnerky, tvrdí to o sobě 30 procent mužů. Ženy se zase považují za aktivnější, ohodnotilo se tak 16,4 procenta dotázaných.

Dále čtěte:

Výzkum zjišťoval i věk prvního pohlavního styku. Nejčastěji to bylo mezi 15. až 19. rokem, první sex mělo v tomto věku 67 procent mužů a 75,7 procenta žen. První soulož před dovršením 15 let zažilo větší procento mužů, 12,6 procenta, než žen, 9,3 procenta. První pohlavní styk až po dvacítce mělo větší procento mužů.

Anketa

Měli jste někdy sex na pracovišti?

Ano, několikrát 317
Ano, jednou se mi to stalo 28
Ne, ale přemýšlel/a jsem o tom 138
Ne, sex na pracoviště nepatří 135

To, že partnerský vztah komplikují sexuální poruchy, potvrdilo 86,6 procenta dotázaných. Jen necelých 16 procent ale tento problém s partnerem probírá a řeší. Svěří se 37 procent, ale problém dál neřeší.

Muži se svěřují nejčastěji lékaři
Jedním z nejčastějších sexuálních problémů u mužů je porucha erekce.

Vysokou či naprostou důvěru v dosažení a udržení erekce má podle průzkumu 52,4 procenta mužů, z nich naprostou důvěru necelých 20 procent. Efektivním řešením poruch erekce je podle urologa Viktora Vika návštěva lékaře, přesto ho navštíví v prvním roce obtíží jen necelých 22 procent mužů, do dvou let necelých devět procent a po třech a více letech problémů s erekcí téměř 20 procent, zjistil průzkum.

Nejčastěji se muži svěřují s problémy s erekcí svému praktickému lékaři, následují sexuolog a urolog, řekl Vik. Vyšetření je podle něj důležité z několika důvodů: porucha erekce může být prvním projevem závažné choroby, jako jsou nemoci srdce a cév, cukrovka či onemocnění prostaty. Důležité je i proto, že jedině lékař může nabídnout účinnou léčbu, která je pouze na předpis. Nejčastější léčbou jsou tablety užívané před pohlavním stykem.

Přestože výzkumy ukazují, že problémy s erekcí jsou až v 80 procentech případů organického původu, muži je často připisují stresu. Podle podobného průzkumu v Maďarsku se 13 procent mužů domnívá, že stres ovlivňuje poruchu erekce ze 70 procent. Maďarský průzkum rovněž potvrdil, že s vyšším počtem hodin strávených v práci stoupají i problémy s erekcí - 84,3 procenta dotázaných s poruchou erekce uvedlo, že v práci tráví více než osm hodin denně.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!