5. března 2011 9:51 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Mladé Američanky si víc chrání své panenství, orální sex jim ale nevadí

Mladá dívka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladá dívka - ilustrační foto | foto: Shutterstock

WASHINGTON Stále více mladých Američanů ve věku 15 až 24 let připouští, že dosud nemá sexuální zkušenosti. Z rozsáhlého výzkumu, který zveřejnilo americké ministerstvo zdravotnictví, podle agentury AFP vyplynulo, že v této věkové skupině nikdy nemělo sex 29 procent Američanek.

Mezi mladými muži je to o dvě procenta méně. V předchozím obdobném průzkumu z roku 2002 se k panenství a panictví přiznalo shodně 22 procent mladých amerických mužů a žen.

Aktuální statistiky dále mimo jiné ukazují, že sedm procent dívek a deset procent chlapců ve věku 15 až 17 let tvrdí, že už praktikovalo orální sex, ale nikdy soulož.

Čtěte také

To by podle AFP mohlo podpořit teorii, že mladé dívky si své panenství buď bedlivěji chrání, nebo pokládají orální formy sexu za méně nebezpečné, pokud jde o přenosné choroby přenosné pohlavním stykem. Podle autorů studie však v souvislosti s větší oblíbeností orálního sexu v USA vzrostl počet případů oparu na genitáliích.

Téměř čtvrtina mužů měla více než 15 partnerek

Devadesát procent dospělých Američanů ve věkové skupině 25 až 44 let uvádí, že mělo orální sex, 36 procent žen a 44 procent mužů pak tvrdí, že má zkušenosti s análním sexem.

Čtěte také

Homosexuální styky přiznalo 13 procent Američanek a pět procent tamních mužů.

Jedenadvacet procent mužů v USA tvrdí, že měli více než 15 sexuálních partnerek. Takovou promiskuitu přiznalo jen osm procent žen.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz