24. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Móda

Afro paruky z drátěnek vyvolaly v Brazílii rozruch

Na brazilském týdnu módy v Sao Paulu vyvolaly rozruch paruky v afro stylu vyrobené z jemné drátěnky.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na brazilském týdnu módy v Sao Paulu vyvolaly rozruch paruky v afro stylu vyrobené z jemné drátěnky. | foto: ČTK

SAO PAULO Na brazilském týdnu módy v Sao Paulu vyvolaly rozruch paruky v afro stylu vyrobené z jemné drátěnky. Na hlavu je modelkám nasadil návrhář Ronaldo Fraga, který prý tak chtěl upozornit na krásné kadeře Afroameričanů.

Mnohá brazilská média a lidé na sociálních sítích se ale pozastavovali nad tím, proč tedy na molo neposlal černošské modelky s pravými vlasy.

Brazilský týden módy je podobnými "excesy" proslulý a má stanovenou desetiprocentní kvótu pro účast modelek afroamerického a indiánského původu, napsala britská zpravodajská stanice BBC.

ČTĚTE TAKÉ:

"Srovnávat vlasy Afroameričanů s kovovými vlákny drátěnky je rasistické a nevhodné," zareagovala na nevšední módní přehlídku internetová stránka Brazilců afrického původu Afrokut. "Věčně mi říkali drátěnko; modelky s kovovými koudelemi na hlavě mi připomněly, čím vším jsem musela projít," napsala na webu jedna z účastnic diskuze.

Návrhář Fraga na Facebooku tvrdí, že chtěl upozornit na to, že honba Afroameričanů za rovnými vlasy za pomoci žehlení je nesmysl.

Modelka v drátěnkové paruce

Modelka v drátěnkové paruce

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!