25. července 2011 11:30 Lidovky.cz > Relax > Móda

Barvy? Barvy! Jaké letos v šatníku musíte mít?

Letos letí barvy. Čím více tím lépe | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letos letí barvy. Čím více tím lépe | foto: Shutterstock

Letos se bez výrazných a zářivých kousků prostě neobejdete. Co když ale nechcete vypadat jako... třeba jako žužu?

Občas mám pocit, že si módní návrháři, stylisté a všechna ta podivná stvoření z nás obyčejných smrtelníků dělají dobrý den. Podle mě si vždycky vymyslí něco šíleného a prakticky nenositelného a pak jen sledují, kdo z lidí živících se něčím jiným než módou se nechá zblbnout a podlehne jejich diktátu.

Tak zcela určitě vznikl i letos žhavý trend výrazných barev a jejich vzájemných psychedelických kombinací. Uznejte sami: může někdo normální vymyslet spojení oranžové hranaté saténové věci s malinově růžovými kraťasy, které apartně zdobí limetkově zelený opasek? Zdá se vám to originální? Tak mazejte do nejbližšího obchodu s oblečením a vyzkoušejte si to. I když nejspíš budete vypadat jako přeslazené, lepkavé žužu.

Jen růžová to může být
Každá sezona má své trendy barvy. V těch se vyrábí úplně všechno -od kalhotek po kabáty. A na letošní léto kdosi vymyslel, že super budou výrazné barvy inspirované šedesátými a sedmdesátými lety. Na módním výsluní se tak hřejí odstíny, které rozhodně nepřehlédnete.

Šaty - ilustrační foto

Každý, kdo chce jen trochu vypadat "in", musí mít něco limetkově či brčálově zeleného, malinově růžového, azurově nebo kobaltově modrého či pomerančově oranžového. Čím výraznější a sytější barva, tím lépe. A vůbec nejlepší je, když si na sebe obléknete hned několik zběsilých barev současně. Opět čím víc psycho, tím víc budete trendy. Módní znalci vás budou obdivovat. Jen pozor na to, aby ve vašem okolí nepřevládali ti, kteří o módě mnoho netuší. Těm budete připomínat spíš zmalované velikonoční vajíčko.

Oranžový pytel
Jako kdyby nestačily pouťové barvy a jejich prapodivné spojení, módní tvůrci, a dokonce i masové značky s relativně cenově dostupnými modely se letos vytasili s oblečením velmi zvláštních tvarů. Topy, ale i šaty jsou geometricky hranaté, takže vypadají jako umělecká díla. Oficiálně se takové oděvy popisují jako geometricky jednoduché, které dávají vyniknout barevnému kontrastu. Drobná zrada ale nastane, pokud si něco takového oblékne osoba s větší velikostí než 38. Rázem se z ní stane obří almara s lidskými končetinami a hlavou. Takže nic moc sexy, co by lákalo opačné pohlaví.

Další zradou jsou kalhoty v capri nebo 7/8 délce, které opticky

Každý, kdo chce jen trochu vypadat "in", musí mít něco limetkově či brčálově zeleného, malinově růžového, azurově nebo kobaltově modrého.

zkracují nohy. Takže pokud nevlastníte nohy ladné jako srnka, není to pro vás úplně ideální volba. Zvlášť pokud si vyberete do daleka barevně zářící kousek. Stylovou nepříjemností mohou být také kalhoty typu chinos, tedy zúžené u kotníků a naopak nabírané v oblasti boků a stehen. Dříve narození by je označili za "mrkváče". Tedy opět ne vhodná volba pro ženy obdařené slovanskými tvary. Zvlášť pokud jsou růžové, zelené nebo jinak výrazně barevné. V tom okamžiku přitáhnou pozornost i na místa, kterými se příliš chlubit nechcete.

Kalhoty typu chinos. Dříve narození by je označili za

Vůbec nejhorším kusem oblečení jsou ale overaly neboli kalhoty spojené s tričkem, topem či halenkou. Zatím se mi nepodařilo spolehlivě ověřit, jak se v něčem takovém chodí na toaletu, zvlášť v lehce polních podmínkách. Pokud nejste dokonale štíhlá, zapomeňte na ně. Jsou možná trendy, ale ne zrovna praktické. A bohužel umí i jinak krásnou postavu dost zazdít.

Vůbec nejhorším hitem jsou letos overaly

Barevně stylová
Rozhodně si ale nemyslím, že pokud vypadáte jako já, nebo dokonce jako má obrovská tchyně, musíte se zavřít doma do sklepa a v létě vůbec nevylézat. Právě naopak. Horké dny plné slunce mají být barevné, a to bez ohledu na vaši konfekční velikost. Takže si klidně pořiďte něco bláznivě barevného. Jen si pohlídejte, aby daná věc měla propracovaný střih lichotící postavě. Tedy žádné beztvaré pytle, ale projmuté halenky či saka nebo sukně a kalhoty, které kopírují přirozenou linii těla.

Pokud se necítíte na výrazné barvy a dáváte přednost tlumenějším odstínům, sáhněte pouze po jednom výraznějším kousku, třeba i doplňku, který váš outfit rozsvítí. Takovou úlohu zvládne barevná květinová brož nebo lehká bavlněná šálka či šátek. Velmi pěkně působí spojení bílé a oranžové nebo šedé a limetkové. Naopak k černé se hodí kobaltově modrá. V případě, že jste prostorově výraznější, rozbijte jednobarevný monolit šálou nebo zajímavým náhrdelníkem. Vždy se ale řiďte svými vlastními pocity. Jakmile se v čemkoliv necítíte, nekupujte to. Stejně byste to nikdy nevzala na sebe.

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?