8. prosince 2010 10:05 Lidovky.cz > Relax > Móda

British Fashion Awards: Naomi Campbell získala cenu za 25letý vliv na módu

British Fashion Awards 2010: Naomi Campbell. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy British Fashion Awards 2010: Naomi Campbell. | foto: Reuters

LONDÝN Britská čtyřicetiletá topmodelka Naomi Campbellová získala cenu od Britské módní rady za svůj vliv na britský módní průmysl v posledních 25 letech. Ceny British Fashion Awards byly uděleny v úterý večer v londýnském hotelu Savoy. Slavnostní večer je každoročně módní událostí roku.

"Campbellová je nesmírně vlivnou velvyslankyní britské módy," odůvodnila rada své rozhodnutí při slavnostním předávání britských módních cen, které se uskutečnilo v úterý v londýnském hotelu Savoy.

McQueenovi udělili cenu za podíl na módním průmyslu
Obřad začal promítnutím filmu, který vzdal hold módnímu tvůrci Alexanderu McQueenovi. Tento čtyřnásobný držitel ceny návrháře roku, jenž v únoru spáchal sebevraždu, nyní získal cenu za svou kariéru a podíl na světovém módním průmyslu.

VÍCE ČTĚTE:

Britskou cenu nejlepšího módního návrháře roku 2010 obdržela umělecká ředitelka módního domu Celine sedmatřicetiletá Phoebe Philová. O prestižní britské ocenění bojovala tato zkušená britská tvůrkyně francouzského původu s úspěšnými módními návrháři posledních let Christopherem Kanem a Erdemem.

O cenu pro značku roku se letos ucházeli Burberry, Pringle of Scotland, či Victoria Beckham. Cenu si však překvapivě odnesla značka Mulberry.

Cenu dostal i stylista Lady Gaga
Módní ikonou podle hlasů samotných britů se stala moderátorka Alexa Chung, kterou jste letos mohli vidět například v kampani britské značky Pepe Jeans London. Oceněný byl i britský stylista, make-up artist, fotograf a art director, Nicola Formichetti, který je mimo jiné stylistou módní ikony tohoto století, Lady Gaga.

Vítězem kategorie Návrhář doplňků se stal Nicholas Kirkwood, modelkou roku Lara Stone. Návrhářem pánské módy se stal Patrick Grant, který navrhuje kolekci pro svou značku E. Tautz.

Ceny rozděluje British Fashion Council Press Committee. Letos v porotě zasedla Lucy Yeomans, šéfredaktorka britské mutace Harper's Baaar, Alexandra Shulman, šéfredaktorka britské mutace Vogue, či novinářka Sarah Mower, kterou můžete znát například z Vogue US, nebo Style.com.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!