Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

České ulice plné pyžamek. I kachnička umí oživit ‚omezené‘ pánské kalhoty

Móda

  6:07
Pamatujete si, v čem jste jako malí chodili spát? Mateřské školy byly a dodnes jsou po obědě plné dětí chystajících se na odpolední spánek ve flanelových nebo bavlněných pyžamkách tu s malými usmátými medvídky, tu s roztomile ustrašenými králíčky a dle soudobých hitů třeba s teletubbies nebo jinými kreslenými hrdiny.

Ilustrační foto foto: Shutterstock

Aktuální trendy především v pánské módě velí, že ulice českých měst, a samozřejmě hlavně proslavená pražská Náplavka, rejdiště to „upadajících“ hipsterů a jiných modemanů, začínají vypadat jako školka těsně po obědě.

Vyštíhlené košile ať už s dlouhým, dle rozmarů módy a počasí s ležérně ohrnutým rukávem či rukávem končícím tam, kde se dme tu vypracovaný, tu méně biceps, se hemží drobnými vzorky pelikánů, žiraf, kachniček nebo třeba palmiček. Valná většina módním trendům podléhajících nositelů těchto košil v nich vypadá, že se ráno zapomněli po snídani převléknout z pyžam.

Kraťasy pro Rychlé šípy

Aby toho nebylo málo. Vzorky, hlavně ty drobné a roztomilé, se přesouvají z hrudí a rukávů níž... Na stylové kraťasy. A tak kdejaký módní řetězec má v nabídce městské šortky třeba s kotvičkami, které jistě nositeli dávají pocit, že rovnou po vystoupení z hromadné dopravy nastoupí na jachtu. Ideální je to samozřejmě zkombinovat.

Bílá košile se žlutými kačenkami krásně doplní světlé modré kraťasy s malými plachetnicemi. Ideálně kraťasy sahají nad kolena a mají lem ohrnutý, košile má naopak dlouhé rukávy a mladý gentleman ji má pěkně stroze dopnutou až ke krku. To už kromě pyžama oživuje i vzpomínky na hochy z Rychlých šípů.

Móda má být hravá

Důvod těchto výletů ke zdánlivě dětským dezénům je jednoduchý. Móda má být hravá. A pánský oděv má přece jen příliš mnoho omezení, jak si s ním v rovině nositelnosti pohrát. Pravidla, jež skuteční znalci ctí, například odsuzují košile s dvojitými nedej bože trojitými límečky nebo košile s knoflíky sdruženými do dvojic nebo trojic. Tomu se říká kolotoč.

Takže nejjednodušší cestou, jak oživit vzezření dobře oděných pánů, je vzít klasický kousek a dát mu nádech jedinečnosti vzorem. Před pár lety tak vyrazily do pánské módy drobné květinové vzory (nejlépe v modrém provedení, přece jen je to mužnější barva). Ty nyní expandují co do velikosti i co do kousků, na nichž je je možné vynést. Přehlídková mola tak plní kalhoty s rozmáchlými pivoňkami nebo růžemi. I oblek může vypadat jako potažený botanickou zahradou. Než se ale běžný muž osmělí vyjít v tomto na ulici, potřebuje mezikrok právě třeba v podobě kotvičkových kraťasů.

Třeba na začátku léta měli milovníci pyžamové módy pré. Pražská zoo lákala k oslavě čerstvě narozeného tapíra vstupným za korunu, když návštěvník dorazí v pyžamu. Škoda jen, že malí tapíři jsou proužkovaní, což byl pak požadavek i pro onen noční oděv. Řada mladých mužů by se jinak mohla za kačku podívat do zoo i v běžném oblečení.

Autor: