Mezi celebritami, které odmítají nosit oblečení D&G, je třeba zpěvák Ricky Martin, moderátor Andy Cohen či někdejší česká tenistka Martina Navrátilová, ta se k situaci vyjádřila na Twitteru: „Moje košile D&G skončí v koši - nechci, aby je KDOKOLI nosil.“
Osvojení dítěte homosexuály? Ne, ne, ne, shodují se vzácně poslanci |
Vedle ní hodlá podle agentury AP italskou značku bojkotovat například zpěvačka Courtney Love či scénárista a producent Ryan Murphy. Tvůrce seriálu American Horror Story prohlásil, že oblečení od Dolceho a Gabanny nebude nosit ani on, ani kterýkoli z herců v jeho seriálu.
Kritizovali rodičovství homosexuálů
Domenico Dolce a Stefano Gabbana, kteří spolu před časem měli partnerský vztah, minulý týden vyvolali poprask slovy kritickými k umělému oplodnění či k rodičovství homosexuálních párů. Mezi prvními se vůči nim ostře vymezil právě John, známý obhájce práv sexuálních menšin, který má se svým partnerem Davidem Furnishem dvě děti.
Reakce ze západních břehů Atlantiku na sebe nenechala dlouho čekat. „Probuďte se, je rok 2015,“ napsal Martin, podle něhož jsou Italové příliš veřejně vlivnými osobami, aby mohli projevovat takto nenávistné názory.
Soud poslal Dolceho a Gabbanu na rok a osm měsíců do vězení |
Značka D&G patří zvláště v Hollywoodu k oblíbeným módním domům, což bylo vidět například při předávání letošních Oscarů, kdy měli její výtvory na sobě herci Channing Tatum nebo David Oyelowo; na předávání cen kritiků zase v šatech od Italů přišla herečka Felicity Jonesová. Mezi klienty značky patří například zpěvačka Madonna či modelka Naomi Campbellová.
D&G si v Hollywoodu pohorší
Někteří experti soudí, že vyjádření na společensky citlivé téma může vztahy Dolceho a Gabbany s lidmi v Hollywoodu zhoršit. „Pokud má stylista či celebrita momentálně na výběr mezi návrháři, nemyslím, že by si někdo vybral Dolceho a Gabbanu,“ řekl podle AP módní bloger Perez Hilton.
Zatímco bojkot ze strany slavných movitých zákazníků může italskou značku poškodit, vážného úbytku klientů mezi průměrně vydělávajícími Američany se vzhledem k cenám nejspíš obávat nemusí, neboť se v jejich šatnících beztak příliš nevyskytuje: pánský svetr se v USA prodává za 1100 dolarů (28.500 korun) a koktejlové šaty stojí i 6000 dolarů (155.000 korun).