Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čekstajl

Boky jako skříň v modrém sametu. Výstřední Farna rozčeřila stojaté slavičí vody

Ewa Farna na Českém slavíkovi foto: Profimedia.cz

„Nelichotivý obleček“ či „vyžraná matrona“ byly jedny z nelibých komentářů, které se po udílení cen Český slavík snesly na hlavu Ewy Farné. Z předávání cen si odnesla druhé místo v kategorii Zpěvačka roku a nepěkné až nenávistné poznámky si vysloužila svým výstředním outfitem.
  11:00

Extravagantní model totiž tvořil overal ze zářivě modrého sametu s rukavicemi a návleky na boty. Přes výstřední komplet Farna vynesla černé sako pošité krystaly a vše to ozdobila objemnou korunou od umělkyně Carbickova Crowns – značka z Liberce je vyhledávaným ateliérem nevěst po celém světě a bohatě zdobenou čelenku si od ní koupila i zpěvačka Beyoncé.

Zatímco polští fanoušci Farne vřele gratulovali, ti čeští se s odporem ptali: „Proboha, Ewo, kdo vás obléká?“ Autorem slavičího modrého outfitu je značka Chatty, kterou tvoří designérské duo Radka Sirková a Anna Tušková. Jejich ateliér je synonymem pro kvalitní denimovou módu, za posledních několik let se ale také etablovaly jako tvůrkyně znamenitých rób na červený koberec.

Sirková s Tuškovou již pravidelně oblékají hvězdy na předávání cen Český lev i na filmový festival v Karlových Varech, kam jejich večerní modely vynáší herečky Martha Issová nebo Aňa Geislerová.

Ewa Farna

Zatímco k dlouholetým klientům značky Chatty patří i Jiří Korn, který též na Slavících vystoupil, jejich spolupráce s Ewou Farnou je zatím krátká. Designérky zpěvačku oblékly na několik koncertů nebo na předávání posledních hudebních cen Anděl, kde měla Farna na sobě široké kalhoty s monochromatickým topem a splývavými rukávy.

Pojďme si hned na začátku přiznat, že zpěvačku hitu Mám boky jako skříň není jednoduché obléknout. Kromě výrazných proporcí má i jasný názor na módu a kromě záliby v extravaganci má též ráda show. Chatty tak jasně naplnily Ewino zadání a Čekstajl by celému outfitu vytknul jen práci kadeřníka. Zpěvaččiny dlouhé vlasy i ozdoba na hlavě by si zasloužily elegantnější úpravu než jen rozpuštěnou kštici.

Ovšem s poznámkami, že je Farna matrona a sametový overal se k ní nehodí, autorka tohoto sloupku nesouhlasí. Zpěvačka působila na pódiu uvolněně, při vystoupení se nezdálo, že by ji komplet ve výkonu nějak omezoval, a celkově si Farna svou image pochvalovala.

Na jejím modelu je spíše zarážející, jak dokáže veřejnost pobouřit obepnuté macaté stehno. Jistě je v Česku mnoho návrhářů, kteří by chtěli Farnou napěchovat do stahovacího prádla a přehodit přes ni neforemnou róbu s decentním dekoltem. Na nošení černobílé a perel tu ale máme již několik Bílých a Absolonových.

Obleček Farné sice jejím křivkám nelichotil, ale zpěvačka není z těch, které by se za svá kila styděly. Spíše než odsouzení a urážky si tak Farna zasluhuje ocenit za to, že tak stojatou anketu, jakou je Český slavík, dokázala řádně rozčeřit.