Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čekstajl

Jak na zimu? Pozor na ledviny, vrstvěte kvalitní kousky

Zima v barvě cappuccina. Jak se obléknout do mrazů, demonstruje Lauren Santo Domingo, spoluzakladatelka e-shopu Moda Operandi a vyznavačka minimalismu foto: Getty images

Zima je v lese, zima je na poli, na Štrbském plese,“ zpívá šťastným hlasem Hana Zagorová v jedné z nejotravnějších zimních hitovek. „Sníh a severák“ bude brzy i ve vašem nejbližším obchodě s oblečením – co nám do nich značky před prvními mrazíky nadělí?
  10:49

Jako každý rok se nás některé módní domy pokusí připravit o ledviny. Toto léto se nemluvilo o ničem jiném než o sukni italské značky Miu Miu, která je tak krátká, že snad nemá začátek ani konec. Mikrosukénka byla stejně vysmívána jako obdivována a na obálku magazínu Vanity Fair si ji oblékla i taková hvězda, jakou je herečka Nicole Kidman. Dodnes se o sukni vedou diskuse, zda je spíše nelibě vyzývavá, či ženám dodává ztracenou sebedůvěru.

S podzimní kolekcí ovšem pidi sukně dostala délku ke kolenům a kromě výrazného pásku i viditelného spodního prádla k ní patří tlusté vlněné podkolenky. Frišno bude též těm, kteří budou chtít vkročit do nové plesové sezony, jak poslední móda káže.

Sály a parkety totiž ovládnou princezny Koloběžky. Takto oděná si vyšla třeba zpěvačka Taylor Swift na předávání cen MTV Video Music Awards. Do parády si ji vzal dům Oscar de la Renta a její tělo omotal blýskavými řetězy, které byly posety kamínky závratné hodnoty.

Pokud ale patříte k zimomřivějším, váš podzim a zima se budou podobat spíše kampani řetězce H&M, který podporuje i topmodelka Naomi Campbell. Tahle zima prý bude béžově hnědá od teplých bot až po pletenou kuklu. Na své si tak přijdou všichni, pro něž je teplíčko na prvním místě.

Kalhoty pro nastávající sezonu jsou pohodlné a široké tak, že se pod ně s přehledem vejde spodní vrstva merina. Pro neohrožené ledviny je též základem pořádný svetr z vlny i příjemnějších materiálů, jako je kašmír, mohér či alpaka.

Barvám se v tomto případě meze nekladou, takže pokud nejste na cappuccinovou, s klidným svědomím se převlékněte za svou oblíbenou postavičku z pořadu Sezame, otevři se. Odvahy vám může dodat Lewis Hamilton, britský pilot formule 1, který si nedávno vyrazil v brčálově zeleném svetru.

Ženy mohou hledat inspiraci u podnikatelky Lauren Santo Domingo nebo modelky Amber Valletta. Mezi předlohy hodné následování řadí Čekstajl i britskou specialistku na trendy Annu Ross, která zastává vrstvení kvalitních kusů oblečení. Svůj na barvy skromný šatník skládá z úlovků v second-handech a ráda prý zajde do pařížských speciálek s japonskou módou z druhé ruky.

Nemusíte ale žít v Marais a lovit v regálech Isseye Miyakeho, stačí vsadit na jednoduchost. Pohodlné boty, dostatečně dlouhá šála a místo slušivé čepice rovnou pletená kukla – s obětinou v podobě uplácnutého účesu se v nadcházející zimě počítá.