2. listopadu 2010 11:52 Lidovky.cz > Relax > Móda

Designéři nabídnou své vychytané kousky v Galerii VŠUP

Na VŠUP Shopu představí své módní kousky i Miroslava Talavašková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na VŠUP Shopu představí své módní kousky i Miroslava Talavašková | foto: VŠUP

PRAHA Toužíte po hravém a nevšedním designovém módním kousku? Takovém, který v obchodních řetězcích nenajdete? Zamiřte do prostoru Galerie VŠUP. Studenti a absolventi umělecko průmyslové školy tu budou prodávat své maximálně propracované kreace. VŠUP Shop otevírá už zítra a nakupovat můžete až do soboty. Pořídíte tu i vychytané vánoční dárky.

"VŠUP Shop vznikl z aktivity studentů ateliéru Módní tvorby, který dnes vede ceněný módní návrhář Josef Ťapťuch. Minulé ročníky měly komornější ráz a odehrávali se přímo v ateliérech, letos se prodej kvůli velkému zájmu ze strany veřejnosti, přesunul do prostoru galerie VŠUP," sdělila za organizátory akce Veronika Pacíková.

Nadčasový minimalismus Zdeňky Imreczeové

Návštěvníci akce tak dostanou netradiční příležitost koupit si

VŠUP SHOP

03. -06. Listopad
10:00 – 20:00
Galerie VŠUP
Palachovo náměstí 30, Praha 1
Stanice metra A Staroměstská

designové šaty přímo od autorů. Budoucí hvězdy módního světa tu budou nabízet své modely od 3. do 6. listopadu. A nakupovat můžete celý den - od 10:00 do 20:00 hodin. "Prodávat nebudou jen nadcházející návrhářské ikony, ale také úspěšní absolventi školy, kteří se již ve světě módy a designu etablovali," doplnila Pacíková.

Šperky z kolekce Anny Bartákové

A je se na co těšit! Svůj nadčasový minimalismus představí například Zdeňka Imreczeová, která se v nejnovější kolekci inspirovala psychologickým pojmem ID. Znalce a milovníky inovativní a zároveň funkční módy potěší účast návrhářského dua Radana a Pavel Ivančic, kteří tvoří pod značkou Muset. Laureátka ceny Top Style Designer Eva Brzáková a její E:BE nadchne příznivce osobité a sportovně – elegantní ležérnosti.
VŠUP Shop představí také barvitou nabídku nezvyklých a vizuálně atraktivních šperků a doplňků. Klouboučky na zimu od Adelle Design, dále například směs vtipných šperků od Anny Steinerové, které 'kombinují nekombinovatelné, spojují nespojitelné a slučují neslučitelné' - například naušnice ve tvaru gumových medvídků.

Představí se i šperky vycházející z organických tvarů z dílny Lucie Houdkové. Jak sama říká, na VŠUP shopu chcE prezentovat část své kolekce šperků nazvané "Deep", která je inspirována strukturami mořských korálů.

Šperky z dílny Lucie Houdkové

K prodeji budou připraveny i výrobky studentů ateliéru skla a keramiky, designu oděvu a obuvi, textilu i grafiky.

Lidovky.cz, Lidovky.cz, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.