Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava -1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Móda

Dražbě hollywoodských rekvizit vévodí šaty Marilyn Monroe

Elegantní Marilyn Monroe. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elegantní Marilyn Monroe. | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Šaty Marilyn Monroeové označované za "nejdůležitější šaty Hollywoodu" budou nejpoutavějším předmětem velké aukce filmových kostýmů a rekvizit Hollywoodu. Vyvolávací cena je více než pět milionů korun.

Pověstné růžové saténové šaty, ve kterých se Monroeová předvedla jako kabaretní umělkyně Lorelei Leeová ve snímku Páni mají radši blondýnky, budou dány do dražby s vyvolávací cenou v přepočtu více než pět milionů korun, píše The Daily Telegraph.Marilyn Monroe

Aukce, jedna z největších, která se kdy pořádala v Hollywoodu, by měla vydělat v přepočtu téměř 60 milionů korun. Dražit se bude rekordních 1500 předmětů. Prodávat se bude například pověstný klobouk Zlé čarodějnice Západu z filmu Čaroděj ze země Oz. Jeho vyvolávací cena je téměř tři miliony korun.

Třetí věcí velmi známou filmovým fanouškům je Svatý grál z filmu Indiana Jones a Poslední křížová výprava. Pohár z pálené terakoty hrál v legendárním filmu klíčovou roli. Indiana Jones ho použil v poslední části filmu, aby zachránil svého otce Henryho Jonese. Prodat by se mohl téměř 403 tisíc korun.

Scénář Harrisona Forda a světelný meč z Hvězdných válek
Do aukce byl dán i osobní scénář, který používal Harrison Ford ve filmu Dobyvatelé ztracené archy a který je plný jeho poznámek. V 145stránkovém scénáři je více než 1300 slov napsaných hercovou rukou a je dost ošuntělý, jak ho nosil v kapse.

Jednou z nejcennějších věcí je světelný meč Dartha Vadera z filmu Hvězdné války: Epizoda VI - Návrat Jediho. Pro film bylo vyrobeno několik mečů, protože někteří herci si je brali jako suvenýry pro své děti. Vyvolávací cena je 1,6 milionu korun. O fanoušky kultovních Hvězdných válek je na aukci bohatě postaráno a budou si moci koupit i miniaturu stíhačky ze čtvrtého dílu Nová naděje. Zaujmout by mohl i kabát Jacka Sparrowa (ztvárněného Johnnym Deppem) z Pirátů z Karibiku. Vyvolávací cena je téměř 239 tisíc korun.

,
Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Randstad s.r.o.
Obchodní zástupce pro německý trh

Randstad s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč