Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vyznamenaný Sedláček ve ‚flísce‘ by dnes byl za frajera. Z outdoorových mikin je módní trend

Čekstajl

  6:38
Zase jsme to my Češi dokázali a prorazili ve světě módy. A Čekstajl tím, bohužel, nemyslí fenomenální úspěch Jiřího Kalfaře, který se jako první český návrhář účastnil newyorského fashion weeku, k čemuž se mu sluší pogratulovat. Ale už po několikáté v řadě se světovým trendem stal kousek, který patří k výbavě českých šatníků a bývá spíše považován za méně vkusný.

Prezident Miloš Zeman uděluje státní vyznamenání režisérovi Robertu Sedláčkovi. foto: MAFRA - Michal Růžička

Přivřete oči a vraťte se v mysli do roku 2014, konkrétně do Vladislavského sálu dne 28. října. Jako tradičně se tam udělovala státní vyznamenání. A mezi prezidentem Milošem Zemanem oceněnými osobnostmi byl režisér Robert Sedláček. Autor vloni uvedeného a vesměs ceněného filmu o Janu Palachovi neseděl mezi ostatními čekateli na metál ve smokingu, ani tmavém obleku. Měl na sobě černou mikinu z materiálu zvaného fleece. Bylo z toho docela pozdvižení na téma „neúcta k ceremoniálu“. Režisér sám pak glosoval to, že si přišel pro medaili v hřejivě chlupatém kousku, slovy, že nemá rád obřady a chtěl tento konkrétní trochu znesvětit.

27.prosince 2018 v 18:04, příspěvek archivován: 21.února 2019 v 11:21

Proč je v zahraničí levnější. Dá se smoking v Česku sehnat za přijatelnou cenu?

Měl si počkat do letoška a byl by v podstatě za frajera. Jedním z aktuálních trendů totiž „flísky“ skutečně jsou. Je to pokračující obliba oblečení inspirovaného vybavením pro horské túry.

Vloni se prosadily anoraky, letos se k nim přidávají právě mikiny z umělého vlasu. Už je vynesly celebrity, které určují tón v tom, co se nosí. Ať už Gigi Hadid, nebo Kendall Jenner. Na již zmíněném newyorském týdnu módy vyslala na molo teplé mikiny Sandy Liangová, kterou americký Forbes zařadil mezi 30 nejzajímavějších lidí pod 30 let. A lehce kontroverzní síť obchodů cílící na mladé Urban Outfitters hlásí oproti loňsku nárůst prodejů „flísek“ o 50 procent.

Následovníci Roberta Sedláčka by jen měli dát pozor při výběru barvy. Přece jen černá v tomto případě není to pravé ořechové. Liangová třeba vsadila na aktuální leopardí potisk. Hodně frčí pastelové odstíny modré, růžové nebo holubičí šedi. A rozhodující je i střih. Takže buď mikinu nadměrně volnou, nebo zkrácenou do pasu. Případně obojí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Concrete Bean 

Příspěvek sdílený Sandy Liang (@sandyliang),

A pak deník The Guardian má jedno závažné upozornění pro ty, jimž záleží na ekologii. Vědci z University of California v roce 2016 fleece podrobně zkoumali. A přišli na to, že při každém praní se z běžně velké mikiny uvolní 1,7 gramu mikrovláken, které odputují spolu s odpadní vodou. Tato umělá vlákna se pak dostanou až k nebohým rybkám, které mohou otrávit. A prostřednictvím nich pak i další zvířátka výš v potravním řetězci. Ale kdo by to řešil, když je to trendy.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...