27. května 2009 12:12 Lidovky.cz > Relax > Móda

Frontman s bosou nohou

Vladimír Kovář. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Kovář. | foto: Lidové noviny

Vystihnout osobní styl Vladimíra Kováře, vlastníka a generálního ředitele největší tuzemské softwarové firmy Unicorn, který nedávno také získal titul Podnikatel roku, není snadné - nejlíp se totiž cítí v oblečení kovboje na ranči ve Strachovicích. „Natáhnu si kožený kabát, stetson a chapsy a připadám si jak hrdina ze Sedmi statečných,“ vypráví podnikatel a zároveň frontman rockové skupiny Unicorn Group.

Díky svým různorodým aktivitám se Vladimír Kovář ve firmě podle potřeby převléká několikrát denně. „Mám jen dvě polohy - buď džíny, anebo klasický oblek, nic mezi tím. Oblečení typu smart casual mi totiž připadá divné. Třeba na Evropské softwarové asociaci, kde se všichni pohybují v těch svých ležérních sakách a povolených kravatách, klidně sedím celý den v obleku. Někdy se mě kolegové ptají: Vladimíre, proč si nevezmeš něco pohodlnějšího? A já na to: Dobře, ale v tom případě si natáhnu džíny a boty bez ponožek,“ říká.
Vladimír Kovář.

A jakým oblekům dává přednost? „Kdysi jsem na letišti pořídil oblek značky Hugo Boss, zaplatil za něj přes tisíc eur, sáhl jsem do náprsní kapsičky a vytáhl cedulku, na níž stálo: OP Prostějov. A tak jsme začali šít obleky v Prostějově. Nakonec jsme ale firmu opustili, protože jejich strategie byla poněkud velkoobchodní, a přesedlali na menší, pružnější firmu Koutný. Krejčí mně i zaměstnancům berou míry přímo v naší budově. Mají je už sice v záznamech, ale při každé nové objednávce zkontrolují, jestli náhodou nedošlo k nějaké tělesné tragédii,“ směje se.

1. Boty - Timberline

Boty Timberline jsem si koupil v Bruselu. Nosím zásadně kožené boty, protože je můžu nosit bez ponožek. Je to takový jachtařský zvyk, protože na palubu musíte být bosi. Přiznávám, do přezkáčů si ponožky občas natáhnu a do polobotek k obleku také, ale pokud mám hnědé boty, tak už ponožky většinou nenosím. Na to si prostě zvyknete.

2. Tričko - Red Monster

Pokud si pořizuji oblečení pro volný čas, rád nakupuji sportovní módu v zahraničí, třeba u značek Napapirji anebo American Eagle. Nosím ale i různé věci, džíny či trička, z produkce naší holdingové skupiny VIG Plus, která navrhuje a vyrábí menší série značky Red Monster pro náš internetový obchod. Tygra baskervilského, kterého mám na sobě, jsem jednou nakreslil na zeď a grafické studio pak motiv použilo jako vzor na trička.

Hodinky Mont Blanc.

3. Hodinky - Mont Blanc

Jsou to hodinky Mont Blanc 1906, které Mont Blanc uvedl na trh ke stému výročí založení firmy, takže jich vyrobili jenom symbolických 1906. Tyhle jsou sto sedmdesáté páté. Mají spoustu funkcí a zajímavý kaučukový náramek.

Pero značky Mont Blanc.

4. Pero - Jules Verne

Před několika lety jsem začal sbírat pera Mont Blanc z edice 888. To je limitovaná kolekce s přesně 888 kusy od daného modelu. Znamená, že na Česko většinou vyjde jedno pero. Kupuji si každý nový model, mezi nimi i vzácná pera z „Writers Edition“, která jsou inspirována známými osobnostmi - třeba Franzem Kafkou nebo Mikolášem Koperníkem.

Nejraději píšu modrým perem Jules Verne - třeba když se rozhodnu napsat dopis ženě, dětem nebo Ježíškovi.

Pero - Jules Verne.

Advantage Consulting, s.r.o.
KONTROLOR KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Královéhradecký kraj
nabízený plat: 23 000 - 25 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz