Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

K vodě jedině v zářivých plavkách, letos vedou

Móda

  16:00
Zářivé barvy a výrazné květinové vzory vládnou kolekcím plavek pro letošní léto. Růžová, zelená, fialová, modrá, červená i žlutá se objevují ve tvarech, které zdůrazňují postavu. Výrobci se předhánějí v nabídce rafinovaných střihů a efektních detailů, které jsou příznačné pro současný plážový styl.
Pohoda u vody - ilustrační foto

Pohoda u vody - ilustrační foto foto: Shutterstock

"Novým kolekcím plavek dominuje ženskost střihů. V kolekcích se objevují více vykrojené nohavičky u spodních dílů a hlubší dekolty," vysvětlil Michal Hubka ze společnosti Astratex.

Mašličky, šňůrky, květiny
Podle něj by módní plavky měly co nejlépe vystihnout postavu. Přípustné jsou rozmanité kombinace, které využívají různé styly. Mezi žhavými doplňky jsou mašličky, šňůrky, květiny, kroužky či spony, které jednotlivé díly plavek spojují. Nejvíce preferovanými materiály jsou polyamid a elastan; některé značky přidávají i bavlnu.

Z Ameriky k nám přišla nová móda - zvětšování pozadí.

Podle znalců plážové módy je v současné době důležitý především výsledný efekt. "Zářivé barvy a nápadité vzory vybízejí ke kombinacím. Vhodným doplňkem jsou plážové sukně, šátky či šaty, které celkový dojem podpoří," říká Hubka. Ideální je podle něj sladění plážových svršků s tóny plavek.

Námořnické pruhy jsou nesmrtelné
Mezi vzory převládají v plavkové módě květiny. V trendových kolekcích se ale objevují také zvířecí motivy, námořnické pruhy či kombinace bílé a červené, uvedl Hubka.

Opalování - ilustrační foto.

Jednodílné plavky se podle něj využívají spíše pro sportování, zatímco plážová móda přeje bikinám. Na různých dílech se objevují kombinace jako růžová a tyrkysová, černá a žlutá, červená a černá, bílá a červená nebo bílá a modrá. Jednobarevný podklad zvýrazňují nápadné aplikace.

Pro pány: upnutější plavky s nohavičkou
Z dámské pestrosti čerpá také pánská plážová móda. Využívají se rovněž výrazné pestré barvy, upnutější střihy, které zvýrazňují postavu, a materiály jako polyamid a elastan. Spíše než slipové jsou oblíbené plavky s nohavičkou. Z barev výrobci dávají přednost červené, žluté, zelené či oranžové. Stále oblíbená je také modrá.

Veselé barvy a květinové vzory jsou příznačné i pro dívčí plavky. Na rozdíl od rozmanitých kombinací pro dospělé se ale vyrábějí spíše v růžové barvě či v jejích odstínech a jsou jednodílné. Chlapecké trendy se inspirují pánským stylem pro dospělé. Příznačné jsou pro ně nohavičky a modrá barva.


Kam k vodě? Nejkrásnější výlety po Česku

Pravčická bránaLidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Česku, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDE


Autor:

Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu
Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu

Sdílejte příběhy o randění, sexu nebo lásce a vyhrajte dva lubrikační gely pjur WOMAN ve dvou variantách, které zaručí tu nejdivočejší noc....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat