6. května 2009 14:44 Lidovky.cz > Relax > Móda

Kde sehnat originální jarní kabát?

Kabát - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kabát - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

Prosím o radu, kde je možné v Praze koupit zajímavý kabátek nebo baloňák. Už dlouho sháním svrchník na přechodná období - na jaro a podzim, a protože nechci nic klasického ani něco, co má každý, nemůžu nic sehnat.

Klára Klempířová.Píšete, že máte kreativní profesi a i k vašemu naturelu se hodí spíš nekonformní styl. Místo tradičního černého nebo béžového trenčkotu si zkuste třeba kostkovaný. Šmrncovní černobíle károvaný kabát předváděli na přehlídce zásilkové služby Quelle. Vy si ho můžete objednat na www.quelle.cz za 1399 korun.

Pokud ale nemáte nalajnované vzory příliš v lásce anebo se bojíte, že byste v něm po ulici nekráčela sama, doporučím vám originální kabátky od španělské značky Desigual (viz foto). Jsou sice dražší, nabízejí však kvalitu s notnou dávkou osobitosti. Pestré, ale vkusné modely prodávají ve Vlašské ulici pod Pražským hradem (www.bellabrutta.cz).

Méně výstřední plášť s desénem květin v pastelových barvách mají v Montonu. Jediný obchod v Česku s nápaditou módou z Estonska najdete v Palladiu (www.montonfashion.com).

Máte pocit, že vzorovaný kabát se nehodí ke všemu?

Pak si pořiďte jednobarevný, zato však v zářivém odstínu. Šípkově červenou elegantní parku prodávají v Myšák Gallery v butiku 1-2-3 (www.1-2-3.fr). Citronově žlutý kabátek navrhla do jarní kolekce Klára Nademlýnská (www.klaranademl y n -ska.cz ) a různobarevné krátké baloňáky najdete v síti obchodů italské značky Benetton.

Klára Klempířová