5. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Relax > Móda

Lacoste opouští kreativní ředitel Baptista

Prodejna společnosti Lacoste. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prodejna společnosti Lacoste. | foto: Lidovky.cz

PAŘÍŽ Felipe Oliveira Baptista odchází z pozice kreativního ředitele ve společnosti Lacoste. Vizáž jedné z celosvětově nejznámějších a nejuznávanějších oděvních firem pomáhal formovat od roku 2010.

Původem portugalský designér v průběhu osmi let dokázal oživit tradiční konzervativní vzhled značky. Oblíbená trička polo s ikonickým logem krokodýla převedl do podoby, která dokázala zaujmout moderní zákazníky.

02.května 2018 v 15:00, příspěvek archivován: 04.května 2018 v 14:49

V letošním roce překvapil svět módy představením kolekcí „Ohrožebé druhy“ na které spolupracoval s Mezinárodní unií na ochranu přírody. V rámci kampaně poprvé za 85 let dlouhou historii značky zmizel z jejího oblečení obrázek krokodýla. Uvolnil místo pro ohrožené živočišné druhy.

Důvod Baptistova odchodu není znám. Sám Baptista se k věci nevyjádřil, pouze se symbolicky rozloučil se svými spolupracovníky přes profil na Instagramu. Vedení společnosti mu poděkovalo prostřednictvím ředitele Thierry Guiberta slovy: „Jsme mu velmi vděční za přispění k uměleckému a obchodnímu rozvoji naší značky.“

Lacoste v současnosti začíná připravovat letní kolekci pro rok 2019. Ta už vznikne pod vedením nového kreativního ředitele, kterého chce vedení jmenovat v příštích měsících.

Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.