4. dubna 2016 7:46 Lidovky.cz > Relax > Móda

Módní dům Valentino má zájem o značku Pierre Balmain

Kolekce vysoké krejčoviny značky Valentino. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolekce vysoké krejčoviny značky Valentino. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Italský módní dům Valentino nabídl za převzetí firmy Pierre Balmain 500 milionů eur (13,5 miliardy korun). Uvedl to francouzský list Les Echos s odvoláním na informované zdroje. Firmu Valentino vlastní katarský investiční fond Mayhoola for Investments.

Valentino však není jediným zájemcem. Podle listu má o francouzský módní dům vedený uměleckým ředitelem Olivierem Rousteingem zájem také čínská skupina a americký investor. Dědicové zakladatele firmy se mají rozhodnout, zda přijmou jednu ze tří nabídek, do čtvrtka, dodal Les Echos.

Ve firmách Valentino a Pierre Balmain nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě vyjádřil, napsala agentura Reuters.

Firmu Valentino založil v roce 1960 italský módní návrhář Valentino Garavani. Firma si získala věhlas díky značkovým červeným šifonovým šatům, v minulosti si značku oblíbily třeba Jacqueline Kennedyová Onassisová, Audrey Hepburnová a Elizabeth Taylorová. V roce 2012 firmu koupil katarský investiční fond podporovaný královskou rodinou Mayhoola for Investments. Hrubý provozní zisk firmy se loni téměř zdvojnásobil na 180,2 milionu eur.

Kolekce vysoké krejčoviny značky Valentino.
Kolekce vysoké krejčoviny značky Valentino.

Firma Balmain vznikla v roce 1945 a jmenuje se po svém zakladateli, který byl známý sofistikovanými a elegantními modely. Ty si oblíbily mimo jiné herečky Marlene Dietrichová a Katharine Hepburnová. V minulosti pro firmu navrhoval také Oscar de la Renta.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.