13. září 2012 15:00 Lidovky.cz > Relax > Móda

Na Hradčanech začíná Prague Fashion Weekend

Prague Fashion Weekend | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prague Fashion Weekend | foto: www.praguefashionweekend.cz

PRAHA Od čtvrtka do neděle bude pražské Hradčanské náměstí patřit módě. Poblíž sídla hlavy státu vyroste velký stan, ve kterém se bude v rámci akce Prague Fashion Weekend 2012 předvádět zejména tvorba domácích módních návrhářů.

Po vzoru podobných zahraničních akcí přehlídky začínají v každou celou hodinu, ve čtvrtek a v pátek od 16:00 do 21:00, v sobotu a v neděli už od 14:00.

Doprovodné programy a přehlídky se budou konat i na dalších místech v Praze. Festival se v minulých dvou ročnících konal pod širým nebem, letos bude na počasí nezávislý. Stan bude mít kapacitu 600 míst a na mole se vystřídá denně asi padesát modelek a modelů celkem v 25 módních show.

Ambasadorkou letošního ročníku přehlídky je modelka Simona Krainová. Českou módní tvorbu budou při přehlídce zastupovat kolekce Taťány Kovaříkové, Petry Balvínové, Evy Brzákové, Hany Havelkové nebo Jakuba Polanky. Prostřednictvím partnerů a firem, které podporují podobné akce celosvětově, mohou pořadatelé zvát designéry i ze zahraničí. Přijedou tedy módní tvůrci například z Berlína, a naopak čeští vycestují do Mexika a do New Yorku.

Akce dává prostor i začínajícím módním návrhářům. Své kolekce předvedou v rámci závěrečné přehlídky, která se bude konat v neděli. Přihlášení měli za úkol zpracovat téma Válka barev. Odborná porota z přihlášených účastníků vybere vítěze, který si odnese odměnu 100 000 korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!