5. října 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Móda

OBRAZEM: Laurent se vrací k 60. letům

Yves Saint Laurent představil kolekci pro jaro a léto 2012. Kolekci navrhl Stefano Pilati | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Yves Saint Laurent představil kolekci pro jaro a léto 2012. Kolekci navrhl Stefano Pilati | foto: ČTK

Odstíny zelené, šedé a bílé dominují kolekci pro jaro a léto 2012, kterou v pondělí v Paříži představil módní dům Yves Saint Laurent.

Yves Saint Laurent představil kolekci pro jaro a léto 2012. Kolekci navrhl Stefano Pilati

Kabátky, kalhoty s úzkými nohavicemi a hedvábné topy s volnými zády vytvořené návrhářem Stefanem Pilatim připomínaly 60. a 70. léta minulého století, kdy se začínala značka Yves Saint Laurent rozvíjet.

Yves Saint Laurent představil kolekci pro jaro a léto 2012. Kolekci navrhl Stefano PilatiZatímco kolekce působila uměřeně, v kontrastu s ní bylo podle agentury Reuters místo, kde byla předvedena.

Yves Saint Laurent představil kolekci pro jaro a léto 2012. Kolekci navrhl Stefano PilatiV opulentním hotelu Salomon de Rothschild kráčely modelky po zkrouceném molu, které procházelo šesti oddělenými místnostmi.

Yves Saint Laurent představil kolekci pro jaro a léto 2012. Kolekci navrhl Stefano PilatiNad hlavami měly těžké křišťálové lustry, které na stropech obklopovaly malby andělů a cherubínů.

Yves Saint Laurent představil kolekci pro jaro a léto 2012. Kolekci navrhl Stefano Pilati

Mezi návštěvníky přehlídky dorazilo mnoho hvězd, mezi nimi australská zpěvačka Kylie Minogue, francouzská herečka Isabelle Huppertová či mexická herečka Salma Hayeková.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz