12. května 2011 11:30 Lidovky.cz > Relax > Móda

Okopírované šaty. Komu Kate 'ukradla' nápad?

Kate Middletonová ve svatebních šatech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kate Middletonová ve svatebních šatech. | foto: Reuters

LONDÝN Svatební šaty Kate Middletonové, vévodkyně z Cambridge, inspirovaly hned po svatbě mnoho návrhářů, kteří vytvořili tisíce kopií. Její styl chválili odborníci po celém světě. Nyní se ovšem začínají objevovat tvrzení, že Kate šaty okopírovala.

Svatební šaty ze slavného britského salónu Alexander McQueen, které navrhovala Sarah Burtonová, jsou nápadně podobné těm, ve kterých si herečka Isabella Orsini před dvěma lety vzala belgického prince Edouarda de Ligne. Té šaty navrhl Gerald Watelet. Informaci přinesl britský deník The Telegraph.  

DÁLE ČTĚTE:

Noviny a časopisy po celé Evropě začaly vévodkyni přezdívat "okopírovaná Kate". Oboje šaty mají přes korzet krajku, která zakrývá krk i paže. Podobnost ještě podtrhuje fakt, že obě ženy jsou hezké štíhlé brunety, které své svatební šaty doplnily diadémem, který jim držel závoj.

Herečka Isabella Orsini byla potěšena, že si Kate vybrala stejné šaty.

"Jakmile jsem Vévodkyni z Cambridge uviděla, pomyslela jsem si, že její šaty jsou kopií těch mých. Řekla jsem si, že má opravdu dobrý vkus," komentovala podobnost šestatřicetiletá Isabella Orsini pro italský časopis Novella 2000.

Svatební šaty Kate i Isabelly prý vzdaly hold těm, ve kterých se v roce 1956 vdávala Grace Kellyová. 

Nevěsta Grace Kellyová v roce 1956.


To, že se móda netvoří, ale stále vrací a opakuje, dokazuje Clare Cushmanová z New Yorku. Zveřejnila svou svatební fotografii z roku 1991, aby ukázala, že šaty Kate Middletonové jsou téměř identické. O podobě dokonce napsala článek do Washington Post. Všechny ale ujistila, že nehodlá Kate ani Sarah Burtonovou žalovat.

Clare Cushmanová z NY napsala o podobnosti šatů článek do novin. 
pksPetra Kosová