Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Okopírované šaty. Komu Kate 'ukradla' nápad?

Móda

  11:30
LONDÝN - Svatební šaty Kate Middletonové, vévodkyně z Cambridge, inspirovaly hned po svatbě mnoho návrhářů, kteří vytvořili tisíce kopií. Její styl chválili odborníci po celém světě. Nyní se ovšem začínají objevovat tvrzení, že Kate šaty okopírovala.

Kate Middletonová ve svatebních šatech. foto: Reuters

Svatební šaty ze slavného britského salónu Alexander McQueen, které navrhovala Sarah Burtonová, jsou nápadně podobné těm, ve kterých si herečka Isabella Orsini před dvěma lety vzala belgického prince Edouarda de Ligne. Té šaty navrhl Gerald Watelet. Informaci přinesl britský deník The Telegraph.  

DÁLE ČTĚTE:

Noviny a časopisy po celé Evropě začaly vévodkyni přezdívat "okopírovaná Kate". Oboje šaty mají přes korzet krajku, která zakrývá krk i paže. Podobnost ještě podtrhuje fakt, že obě ženy jsou hezké štíhlé brunety, které své svatební šaty doplnily diadémem, který jim držel závoj.

Herečka Isabella Orsini byla potěšena, že si Kate vybrala stejné šaty.

"Jakmile jsem Vévodkyni z Cambridge uviděla, pomyslela jsem si, že její šaty jsou kopií těch mých. Řekla jsem si, že má opravdu dobrý vkus," komentovala podobnost šestatřicetiletá Isabella Orsini pro italský časopis Novella 2000.

Svatební šaty Kate i Isabelly prý vzdaly hold těm, ve kterých se v roce 1956 vdávala Grace Kellyová. 

Nevěsta Grace Kellyová v roce 1956.


To, že se móda netvoří, ale stále vrací a opakuje, dokazuje Clare Cushmanová z New Yorku. Zveřejnila svou svatební fotografii z roku 1991, aby ukázala, že šaty Kate Middletonové jsou téměř identické. O podobě dokonce napsala článek do Washington Post. Všechny ale ujistila, že nehodlá Kate ani Sarah Burtonovou žalovat.

Clare Cushmanová z NY napsala o podobnosti šatů článek do novin. 
Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...