Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Omalovánky stojí za zkoušku. Líčení totiž dokáže zázraky

Móda

  6:48
Maluje se jako velikonoční kraslice, podivoval se „duch“ v podání Dagmar Veškrnové v sérii o ohnivých ženách nad vymoženostmi zkrášlování moderní ženy.

Na tiskovou konferenci k nastávající sezoně dorazila Martina Sáblíková dokonale namalovaná. Výrazné oči, rtěnka, narovnané ztužené vlasy... foto: ČTK

Pravda, někdy to tak působí. Zvlášť když to některá dáma „malinko“ s make-upem přežene. Ale líčení dokáže zázraky. Nedávno se živým důkazem stala česká rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková. Na tiskovou konferenci k nastávající sezoně dorazila dokonale namalovaná. Výrazné oči, rtěnka, narovnané ztužené vlasy...

Sotvakdo by v této bezmála femme fatale hledal jindy chlapecky a hranatě působící závodnici na rychlých nožích. Přitom nepůsobila nikterak vulgárně nebo lacině. Jen se z ní stala nečekaně krásná žena.

Rychlobruslařka a cyklistka Martina Sáblíková

Správně zvolené líčení přesně toto dokáže. Jen je k němu potřeba přistoupit s alespoň trochou nadšení, a ne z pouhé povinnosti. Když se totiž ženy líčí jen proto, že musí, jde to poznat. Stejné je to tehdy, když si muž vezme oblek jen proto, že musí. Necítí se v tom, ošívá se a vypadá nepřirozeně.

Není přitom třeba sledovat poslední módní trendy v líčení. I když ty právě dámám, jež zrovna velkým malířským projektům nefandí, nahrávají.

Jedním z nich je totiž styl „nahá tvář“. Neboli líčení, které působí, jako by se dáma nenalíčila. Sjednocuje jen barvu pleti, volí pudrové odstíny na víčka či v podstatě neviditelnou rtěnku. Je třeba jen zvolit správnou příležitost pro tento styl. Na denní nošení je určitě skvělé. Žena působí přirozeně, přitom případné nedostatky zakryla. K velké večerní nemusí být úplně šťastné, což nedávno v jednom dílu StarDance předvedla Tereza Kostková, když v opulentní toaletě jakoby nenalíčená působila unaveně a nevýrazně.

Naopak pro ženy, které chtějí, aby bylo líčení vidět, má Čekstajl také dobrou zprávu. Dalším trendem pro příští rok je návrat 80. let. To znamená svítivé barvy rtěnky s vysokým leskem a sytě barevné stíny nedodržující hranici víček. Novinkou jsou pak ještě třeba takzvané smudgy eyes. Je to nová variace na kouřové líčení očí. Jen má působit ještě „špinavěji“. Trochu jako by se kolem očí rozetřel popel z popelníku na večírku. Aby vlastně žena působila, jako by z toho večírku šla. Tedy lehce povolené linky v době, kdy nevíte, jestli je ještě hodně pozdě večer, nebo už velmi brzy ráno.

Ať už líčení fandíte, nebo jej naopak zatracujete, určitě to někdy zkuste. Nedávno totiž jedna moje známá, která se vážně příliš nemaluje a působí spíš jako rozčepýřený vrabec, pronesla velmi pravdivou větu. Koukala přitom na své fotky, pro něž ji připravil profík. „Každá žena by si to měla jednou zkusit, nechat se profesionálně nalíčit. Najednou v sobě objevíte úplně novou stránku. Zjistíte, že můžete skutečně vypadat ohromně, i když to není zrovna váš styl a nebudete to dělat pravidelně. Ale zůstane ve vás vědomí, že to jde.“

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...