Středa 16. června 2021svátek má Zbyněk 28 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Móda

Paže jsou velmi ošemetná část těla. Od určitého věku jsou rukávy nejlepším přítelem

Zahalená, ale stále sexy. Maxiróba, kterou vloni vynesla na jedno z řady... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zahalená, ale stále sexy. Maxiróba, kterou vloni vynesla na jedno z řady... | foto: ČTK/AP

Je tu jedna dobrá zprávy pro ty, kteří (nebo spíš které) neradi tráví svůj čas v posilovně či při jiné tělo zpevňující aktivitě. Než začnete zcela jásat – ne, módní průmysl přes veškeré proklamace nevzal na milost očividné milovníky burgerů, brambůrků a sladkých limonád. Jen má zrovna náladu pomoci skrýt menší nedokonalosti jinak štíhlé postavy.

Mluvíme tu o pažích a jejich „maskovacích kamarádech“ rukávech. Paže jsou velmi ošemetná část těla. Bývá na nich totiž vidět kdeco. Již zmíněné „opomíjení“ posilovny, nějaké to kilíčko navíc a taky prozrazují postupující zub času. To vše i v případě, že jinde to nepoznáte.

Proto se skoro vyžaduje, aby dámy od „jistého věku“, měly aspoň nějaký ten rukávek na svých šatech. Přičemž ten „jistý věk“ je dost proměnlivá veličina s ohledem na spoustu faktorů. Ale tak nějak obecně se dá říct, že s šesti křížky na krku je to skoro jistota.

Zpátky ale k trendu rukávů. Ty skutečně zažívají boom. A to v roztodivných tvarech a provedeních. Na přehlídkách i na veřejnosti je vidět řada variant.

Spadená ramena a k nim naprané rukávy

Klasický střih úzkých rour, ale vyvedených v kontrastní barvě či odlišném materiálu. Třeba k béžové bavlně či stejnobarevnému lnu lze přišít černé kožené rukávce. Spadená ramena a k nim naprané balonové rukávky. Styl, který zvolila například ještě před zvolením svého muže na klíčovém stranickém sjezdu dnešní první dáma Spojených států Melanie Trumpová.

Tím výčet nekončí. Široké netopýří rukávy nebo nabíraná ramena. Vše je povoleno a vše je v kurzu.

Pozoruhodná na tom je jedna věc. Jak je z příkladu manželky amerického prezidenta vidět, ten trend není letošní. Není ani loňský. Je tu už skoro pět let a neoslabuje, naopak nabírá na intenzitě. A není sám.

V rámci krytí menších nedokonalostí lze zmínit třeba midi délku sukní. Ta se vrátila do módy taky už nějaký ten rok zpátky a nehodlá se v žádném případě poroučet. Stejně tak nesmrtelné trenčkoty. Ty sice nevyjdou z klasické módy nikdy, ale podle přehlídkových mol známých značek jsou ke všemu pořád trendy.

Skoro to vypadá, že si konečně módní průmysl vzal k srdci to, co již několik let hlásá, ale nikdo mu to moc nevěří. Neboli že je potřeba zvolnit, aby se zastavil šílený konzumerismus a s ním spojený tlak na produkci dalších a dalších kolekcí, které už pomalu v den svého uvedení do obchodů jsou mimo trend.

Že módní svět šel takto do sebe, je skoro tak překvapivé, jako kdyby prezident Miloš Zeman začal spojovat národ. Ale třeba to jednou přijde.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...