Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražský týden módy ukáže nové kolekce. Zaměří se na boty

Móda

  5:00
PRAHA - Podzimní pražský týden módy se zaměří kromě ukázek nových kolekcí českých módních návrhářů ve větší míře na boty. Představena bude nová kolekce bot Vans navržená Karlem Lagerfeldem i výstava o historii tenisek adidas Equipment doplněná přednáškami a debatami se sneakerheads, tedy těmi, kdo mají rádi a sbírají tenisky a boty označované jako street obuv.

Boty (ilustrační foto). foto: Reuters

V programu Mercedes Benz Prague Fashion Week, který potrvá od 1. do 9. září, je i komentovaná prohlídka výstavy bot Manolo Blahnika na Kampě.

Hlavní část programu týdne módy jsou přehlídky, které se uskuteční od soboty 2. září do pondělí 4. září. na tenisovém stadionu Štvanice. V předvečer přehlídek otevře módní týden druhý ročník akce Pařížská Harper’s Bazaar Shopping Night. Při té obchody představí své novinky na podzim a budou návštěvníky vítat až do 22:00. Od soboty budou Pařížskou ulici po celý týden lemovat velkoplošné módní fotografie.

Sobota už bude patřit přehlídkám, začne představením aktérů juniorské talentové soutěže, v 16:00 ukážou nové modely návrháři Lukáš Krnáč a Miro Sabo a od 19:00 návrhář Michael Kovacik a značka Alter Era. V dalších dnech modely na jaro a léto příštího roku představí Zdeňka Imreczeová, Petra Ptáčková, Zuzana Kubíčková, značky Odivi, Blažek nebo Laformela.

Zajímá vás výroba? Zeptejte se designérů

Po skončení přehlídkové části se kolekce všech návrhářů představí zblízka. V úterý 5. září od 14:00 do 17:00 budou mít v rámci akce Re-See Showroom zájemci o módu možnost vidět v Chemistry Gallery na jednom místě reprezentativní tvorbu současné české módy. Designéři budou přítomni osobně, je možné dozvědět se více o jejich tvorbě přímo od nich.

Během víkendu 8. a 9. září jsou na programu SLOU Fashion Days, což je nový název pro happening udržitelné módy, který se konal už v minulých letech. V prostorách holešovického Vnitroblocku najdou návštěvníci značky, designéry a výrobce, kteří tvoří módu s respektem k přírodě a lidem. Hlavním hostem bude zakladatelka mezinárodní kampaně Fashion Revolution Carry Somersová. Na programu jsou semináře, workshopy a také párty, kde bude možnost oblečení vyměnit.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!