Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

'Punkerka' Kuchařová fotila ve starém autobusu

Móda

  12:00
Topmodelka a jediná česká Miss World Taťána Kuchařová se stala tváří kampaně jaro/léto 2011 přední české návrhářky Ivany Mentlové. V rámci nové kolekce se proměnila v punkerku.

Topmodelka Taťána Kuchařová v punkové kolekci návrhářky Ivany Mentlové. foto: Matúš Tóth.

Ivana Mentlová pod stejnojmennou značkou produkuje luxusní dámskou módu v limitovaných edicích, trendy kožené a kožešinové modely.

"Taťána je profesionál každým coulem, velmi tvárná, každému modelu vdechne jedinečné kouzlu," pochvaluje si spolupráci návrhářka.

Kuchařová její šaty nosí na společenské akce v Česku i v zahraničí. "Ivana tvoří úžasnou nadčasovou módu. V jejích modelech se cítím opravdu skvěle. Výsledkem je vždy výjimečný osobitý look."

Focení jarní punkové kolekce probíhalo v netradičním prostředí historického autobusu z padesátých let v areálu pražské vozovny Střešovice. Lokalitu si osobně vybral fotograf Matúš Tóth. Kožený interiér starého autobusu inspirativně korespondoval s tvorbou návrhářky, která produkuje právě trendy kožené modely.

Topmodelka Taťána Kuchařová v punkové kolekci návrhářky Ivany Mentlové.

"S Ivankou Mentlovou spolupracuji víc jak rok. Naše spolupráce se vyvíjí úžasným směrem, obléká mě převážně v Čechách, ale i do zahraničí. Její věci jsou naprosto světové, nadčasové. Rozumíme si i na jiné bázi než jen té pracovní. Asi proto je ta spolupráce tak úspěšná," říká Kuchařová.

Kampaň jaro/léto 2011 je inspirována punkem a glam rockem 70. až 80. let. Objevují se vysoce ženské siluety, kontrastně doplněné koženými okovanými motorkářskými bundami, motivy a doplňky z hadí kůže, korzetové šaty, kožené kalhoty nebo vesty.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...