Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šatník Elizabeth Taylorové jde do dražby

Móda

  16:00
NEW YORK - Značkové oblečení legendární hollywoodské hvězdy a módní ikony Elizabeth Taylorové, včetně modelů vysoké krejčoviny módních domů Chanel, Yves Saint Laurent a Dior, bude prodáno v prosincové aukci v New Yorku. Část výtěžku bude věnován na její nadaci The Elizabeth Taylor AIDS Foundation.

Kolekce šatů filmové hvězdy jde do dražby. foto: ČTK

Asi mezi 400 modely, které se budou dražit po čtyři dny, jsou například šaty z hedvábného šifonu, které měla Taylorová na sobě na svatbě s hercem Richardem Burtonem.

"Na obrovské kolekci Elizabeth Taylorové je skvělé, že její šatník je tak dobře zachován," uvedl Marc Porter, předseda a šéf společnosti Christie´s Americas. "Grandiózní róby, které nosila na galavečery, udílení cen, benefiční akce a dokonce i její svatební šaty jsou zde, skvěle udržované, stejně jako její kabelky, boty, klobouky a další doplňky, které dotvářely vzhled hvězdy," dodal Porter.

Svatba Elizabeth Taylorové s hercem Richardem Burtonem.

Aukce se koná od 13. do 16. prosince v návaznosti na tříměsíční výstavní turné, které kolekce šatů absolvuje. Aukce bude již druhá v pořadí po úmrtí hvězdy stříbrného plátna v březnu.¨

K mání budou i šperky

Výstavu jejího oblečení, jež bude možné v aukci koupit, už navštívilo téměř 6000 lidí v Moskvě. Kolekce bude představena v Los Angeles, Londýně, Dubaji, Ženevě, Paříži a Hongkongu. Nakonec se přesune do New Yorku.

Dražit se bude po celém světě
Osmašedesát výjimečných modelů se bude dražit na galavečeru 14. prosince. Jedním z nich je večerní sako ozdobené portréty herečky z jejích nejznámějších rolí. Podle organizátorů by mohlo být prodáno až za 20.000 dolarů (363.000 korun). Žluté slunečnicové šaty od hollywoodské návrhářky Irene Sharaffové, které měla Taylorová na sobě v roce 1964 při svatbě s Burtonem, by mohly být vydraženy až za 60.000 dolarů (přes milion korun).

Elizabeth Taylorová jako Kleopatra (1963)

Majetek Elizabeth Taylorové, která zemřela v 79 letech na selhání srdce, byl odhadnut na miliardu dolarů. Část výtěžku z prosincové aukce bude věnován na její nadaci The Elizabeth Taylor AIDS Foundation, kterou herečka založila v roce 1991.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!