22. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Móda

Šaty s nejdelší vlečkou na světě ušili v Bukurešti

Nejdelší svatební vlečka je z Rumunska, měří tři kilometry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejdelší svatební vlečka je z Rumunska, měří tři kilometry. | foto: ČTK

Svatební salon v Bukurešti představil šaty s nejdelší vlečkou na světě. Ta měří téměř tři kilometry a byla hned zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Výtěžek z neobvyklých šatů má jít na charitu.

Guinnessova kniha rekordů má nový přírůstek v podobě svatebních šatů s nejdelší vlečkou, které dnes v centru Bukurešti představil svatební salon Andree. Informovala o tom agentura AP.

Vlečku o délce 2838 metrů mohla spatřit řada obyvatel metropole, protože horkovzdušný balon vynesl do vzduchu modelku, která si šaty oblékla. Výroba vlečky si vyžádala 100 dní a podílelo se na ní deset švadlen, použitý materiál vyšel v přepočtu na 134 tisíc korun.

Modelku ve svatebních šatech s nejdelší vlečkou vynesl balon do vzduchu.

Modelku ve svatebních šatech s nejdelší vlečkou vynesl balon do vzduchu.

Salon Andree chce později vlečku prodat v dražbě a výnos věnovat na léčbu nemocných dětí.

Rekord v této kategorii doposud držel nizozemský návrhář, jehož dílo dosahovalo délky 2,4 kilometru. V Rumunsku má porážka Nizozemska ještě další rozměr, protože Rumuni jsou na Nizozemce stále rozzlobení kvůli jejich nesouhlasu se vstupem této balkánské země do takzvaného schengenského prostoru, v jehož rámci nejsou mezi členskými státy uplatňovány kontroly na hranicích.

Svatebních šaty s nejdelší vlečkou stály v přepočtu na 134 tisíc korun.

Svatebních šaty s nejdelší vlečkou stály v přepočtu na 134 tisíc korun.

"Pokud nás Nizozemsko nepustí do Evropy, vymažeme je z knihy světových rekordů," citoval Reuters jednoho z organizátorů svatebního veletrhu, v rámci kterého se dnešní akce uskutečnila.

Lidovky.cz, ČTK