6. května 2009 14:28 Lidovky.cz > Relax > Móda

Slunce na každém rohu

Žabky, Comtessa, 180 Kč | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žabky, Comtessa, 180 Kč | foto: Iva PospíšilováReprofoto

Pantone, společnost garantující barevné standardy ve všech oblastech designu a jedna z nejuznávanějších autorit určujících aktuální trendy v barvách, přišla v závěru loňského roku s prohlášením: „Barva květů mimózy (odstín žluté), to je ONA, barva roku 2009.“

O pár týdnů později, při příležitosti lednové inaugurace amerického prezidenta, prokázala Michelle Obamová svůj smysl pro módní trendy a oblékla zářivě žluté šaty a sako od Isabel Toledo. Barvě slunce se tak definitivně otevřela cesta k ovládnutí nadcházející jarní a letní sezony.

Zuzana (19), Comtessa, 1020 Kč
„Výrazné barvičky jsou mé oblíbené, vedle žluté je to třeba růžová či zelená“

Comtessa, 1020 Kč

Různé odstíny žluté se objevovaly v jarních kolekcích předních módních domů i v minulých letech, ale není náhoda, že jedničkou se stává až nyní. „V čase ekonomické nejistoty a politických změn je nejdůležitější věcí optimismus - a jaká jiná barva vyjadřuje naději a vzpruhu lépe než právě žlutá?“ pokračuje Pantone a vedle „mimózově“ žluté poukazuje i na neméně výraznou citronovou, zlatou a jantarovou.

Hanka (20) Orsey, cca 900 Kč
„Ve světě módy se pohybuji denně takže vím, co mi sluší“


Orsey, cca 900 Kč.

„Pohybuji se v modelingu, takže vím, co se nosí a nosit bude. Navíc myslím, že mi sluší,“ odpovídá mi na otázku, proč se rozhodla právě pro žlutou, dvacetiletá Hanka, kterou k focení nemusím dlouho přemlouvat - okamžitě se profesionálně staví a tváří do objektivu.

Petra (24) Casio, 940 Kč „Je to veselá barva - na jaro a léto neznám lepší“

Casio, 940 Kč.

Jistě, není to barva pro každého. Jasně žlutá sluší nejlépe buď velmi tmavé, nebo naopak velmi světlé pleti. Snědým, asijským a jižanským typům, ale i blondýnám zase padnou odstíny jantarové. Pokud máte i přesto pocit, že v ní vypadáte jako zelinka, vzdejte se citronově žlutého topíku a pořiďte si něco „dál od obličeje“ - kabelku, botky či pásek.

Iva Pospíšilová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!