Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Styl nového prezidenta USA: chce dát po paroubkovsku na odiv, že na to má

Móda

  8:00
NEW YORK / PRAHA - Odbarvená přehazovačka, pleť ze solária, příliš dlouhá kravata, velké sako i kalhoty, neodmyslitelný vybělený úsměv. A jako doplněk dokonalá manželka Melanie, tedy pokud mlčí. Nový prezident Spojených států je ukázkou tvrzení, že peníze neznamenají styl, a že není důležité, co, ale jak člověk své oblečení nosí.

Donald Trump a jeho manželka Melania na republikánském sjezdu v Clevelandu. foto: Reuters

Donald Trump s chutí kopíruje styl úspěšného muže. V 70. letech oblékal vestu se vzorovanou kravatou a sakem s obřími klopami. O deset let si přehodil vlasy zleva doprava, kde už mu také zůstaly. Kolem roku 2000 se poprvé odbarvil na neurčitý zrzo-blond a podobným odstínem obarvil i své rozcuchané obočí. Když se po Donaldově boku objevila Melanie, paní Trumpová číslo tři, začal se přeliv podnikatele měnit v pruhy – tu blondýn, tu brunet.

Volbou Trumpa nemůže nikdo voličky obvinit z rozhodnutí podle sympatií a dobrého obleku, jako tomu bylo v případě Baracka Obamy. Trump se ve svých oblecích topí, přebytečná látka mu plandá kolem nohou i paží, jakoby si vybíral šaty jen podle ceny, ale vlastně mu bylo jedno, jak oblečení vypadá jako celek. Jeho styl představuje prototyp boháče, který chce dát po paroubkovsku na odiv, že na to má, aniž by jeho garderóba mohla alespoň aspirovat na vzor ideál.

Trump na fotografii ze 70. let 20. století se synem Donaldem juniorem.
Donald Trump při představení nového modelu vozu Cadillac v roce 2006.

Velký tématem amerických voleb byl i fakt, že Trump svým šatníkem nepodporuje americké návrháře. Několik let je totiž věrný italským oblekům Brioni, jejichž cena se pohybuje od 150 tisíc až půl milionu korun. Server Business Insider si ještě na začátku listopadu kladl otázku, proč Donaldovy obleky vypadají tak levně.

Ať už je váš typ na barvu Donaldových vlasů jakýkoli, nový prezident Spojených států amerických dostane v Bílém domě pořádnou školu stylu. S úspěchem ji prošla i již bývalá hlava státu, Barack Obama. Lze jen doufat, že Trumpova první návštěva povede ke kadeřníkovi.

Autor: