6. října 2009 7:59 Lidovky.cz > Relax > Móda

V Praze začíná Designblok. Letos se ponese v jarní náladě

Módní přehlídka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Módní přehlídka - ilustrační foto. | foto: AFP

PRAHA Výstavy, módní přehlídky a otevřená studia návrhářů přinese jedenáctý ročník Designbloku, který v Praze začíná dnes a potrvá do neděle. Letošní dny designu se ponesou v jarní náladě - s odkazem na obrození a renesanci, kterou prožívá spolupráce zdejších designérů s tuzemskými výrobci.

Návštěvníci najdou na Designbloku ukázky nábytku, skla, porcelánu, šperků, hraček, módy, obuvi a dalších předmětů z dílen špičkových zahraničních a českých designérů a výrobců. Mezi účastníky přehlídky je 63 obchodů s designem, 24 módních návrhářů a 125 designérských studií, designérů, škol a institucí.

Centrem Designbloku je Superstudio, letos budou dvě a obě se nacházejí v Holešovicích. Superstudio Classic 7 v Jankovcově ulici bude hostit tradiční výstavní projekty firem a dále designéry a školní ateliéry. Classic 7 je nově zrekonstruovaná budova bývalých mlýnů. Druhé Superstudio A7 v ulici U Průhonu je v objektu taktéž vzniklém z industriálních prostor, z holešovického pivovaru. Oba objekty, respektive jejich přestavby, jsou jako architektonické realizace také součástí prezentací tvůrců na Designbloku.

Důležitou součástí Designbloku je projekt Mléčná dráha, který konfrontuje mladé evropské talenty. Na Designbloku se letos představí rekordní počet českých výrobců, kteří svůj výrobní program stále častěji opírají o kvalitní design. Vedle aktuálních kolekcí známých českých módních návrhářů budou mít na Designbloku zastoupení i velké módní domy.

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.