Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V žabkách od jara do podzimu, do televize i do divadla, tvrdí jachtař

Móda

  9:46
Celkem čtyřikrát přeplul jachtař David Křížek Atlantik a během závodu Minitransat přeplul za necelých 27 dní sám z Francie do Brazílie. Bronzové medaile za tento výkon si také cení ze všech svých ocenění nejvíc. Je členem sdružení nejextrémnějších sportovců světa Sector No Limits a v současné době se společně s Milanem Hájkem připravuje na překonání rekordu v přeplutí Atlantiku na šestimetrovém katamaránu.

David Křížek foto: Lidové noviny

Vybírat sportovní oblečení Davida baví. "Dnes jsou obrovské možnosti v oblasti materiálů. To je nesmírně důležité - například posádka, která stanovila rekord, jejž se budeme snažit překonat, jela v neoprenech. Dva dny po startu v Dakaru se jim do nich ale dostaly bakterie, a když neopreny po osmnácti dnech konečně sundali, museli podstoupit několik plastických operací," vysvětluje David.

Na závody si s sebou bere tašku technického oblečení, do které zpravidla patří neopren s krátkým a dlouhým rukávem, speciální tenoučké neopreny, které chrání před vysokou teplotou a slanou vodou, prádlo se stříbrným vláknem, neoprenové boty a záchranná vesta.

1. Boty - Quiksilver
Od jara do podzimu nosím žabky. Jsou mi nesmírně pohodlné, ale asi už jdu trochu do extrému, protože jsem schopný nosit je absolutně ke všemu a kamkoli. Dokonce jsem v nich byl třikrát v divadle, z toho dvakrát jako účinkující, měl jsem je v televizi i na ministerstvu dopravy.

Hodinky Quiksilver

2. Kalhoty a kraťasy - Magic Marine
Mnohem raději nosím kraťasy, protože mám radši, když je venku hezky. Někdy je ale nezbytné obléknout kalhoty, to pak volím značku Magic Marine.

3. Triko a košile - Quiksilver
Dřív jsem nosil jenom trička, ale v poslední době mám rád košile, protože jsou vzdušnější. Když si jdu ale večer zahrát plážový volejbal, radši si vezmu tričko, přece jen lépe snese válení se po zemi. Mám rád veselé barvy, jako je žlutá nebo světle modrá, a značku Quiksilver - má svého ducha a nosí ji ti správní lidé. Vždy když někam dopluji a vidím jejich obchod, zajdu tam a něco si koupím, protože kolekce ve světě a v Evropě jsou dost odlišné. Dokonce jsem tím ovlivnil i svou přítelkyni Lucii Váchovou (Miss ČR 2003 - pozn. red.), která si zamilovala dámskou verzi Roxy.

Brýle TAGHeuer

4. Doplňky - Quiksilver a TAGHeuer
Hodinky mám Quiksilver a Sunnto. Dohromady jich mám několik: do společnosti, do posilovny a zvláštní na jachting. U brýlí věřím značce TAGHeuer. Mají nejlepší jachtařské brýle na trhu, chrání před přímým slunečním světlem i světlem odrážejícím se od vody, mají vrstvu, která odpuzuje vodu, takže i když dostanu plný zásah do obličeje, pořád vidím. Do společnosti si beru decentnější brýle stejné značky.

Autoři:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat