Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zapomeňte na hrušky a jablka. Typ postavy teď označují Rubens nebo Matisse

Móda

  10:38
WASHINGTON - Společnost Triumph zaměřená na luxusní dámské spodní prádlo přichází na základě požadavků klientek s novým označením skupin žen podle jejich tělesných proporcí. Místo dosavadních dvou nelichotivých typů jablko nebo hruška se ženy mohou ztotožnit s jedním ze šeti typů pojmenovaných podle slavných malířů, informoval server nydailynews.com.

Ženské tělo foto: Shutterstock

"Víme, že ženy chtějí pomocná označení při popisu jejich postavy, ale tradiční stereotypy nebyly lichotivé a zaměřovaly se hlavně na nedostatky postav," uvedla manažerka z firmy Triumph Karen Ashleyová. Ženy s mohutnějším pozadím se podle ní cítily nešťastné, když jejich postava byla přirovnávána k hrušce.

Firma Triumph se tedy rozhodla vyjít vstříc ženám, kterým se nelíbí, když jsou jejich tělesné proporce přirovnávány k ovoci. Vytvořila šest nových typů pojmenovaných podle slavných malířů, na jejichž obrazech jsou ztvárněny určité typy žen. Zákaznice se tak nyní mohou ztotožnit s jedním z těchto tělesných typů: Rafael, Botticelli, Da Vinci, Rubens, Rembrant a Matisse.

Typ Rafael představuje ženy chlapecké postavy s útlými boky a širokými rameny. Typ Rembrandt přísluší ženám ve tvaru přesýpacích hodin s tenkým pasem. Typ Botticelli odpovídá ženě, která má mohutnější dolní část těla. Typ Da Vinci reprezentuje zase vysoké a štíhlé ženy a typ Matisse ženy se štíhlým pasem a silnějšími stehny. Ženy typu Rubens jsou proporčně rovnoměrné, tuk se jim však ukládá nejvíce v oblasti břicha, podle bývalé terminologie odpovídají typu jablko.

Nejvíce žen, asi 26 procent, se podle průzkumu společnosti Triumph, zařadilo k typu Rubens.

Autor:
Témata: jablko, hruška, Triumph

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat