14. března 2011 10:38 Lidovky.cz > Relax > Móda

Zapomeňte na hrušky a jablka. Typ postavy teď označují Rubens nebo Matisse

Ženské tělo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ženské tělo | foto: Shutterstock

WASHINGTON Společnost Triumph zaměřená na luxusní dámské spodní prádlo přichází na základě požadavků klientek s novým označením skupin žen podle jejich tělesných proporcí. Místo dosavadních dvou nelichotivých typů jablko nebo hruška se ženy mohou ztotožnit s jedním ze šeti typů pojmenovaných podle slavných malířů, informoval server nydailynews.com.

"Víme, že ženy chtějí pomocná označení při popisu jejich postavy, ale tradiční stereotypy nebyly lichotivé a zaměřovaly se hlavně na nedostatky postav," uvedla manažerka z firmy Triumph Karen Ashleyová. Ženy s mohutnějším pozadím se podle ní cítily nešťastné, když jejich postava byla přirovnávána k hrušce.

Firma Triumph se tedy rozhodla vyjít vstříc ženám, kterým se nelíbí, když jsou jejich tělesné proporce přirovnávány k ovoci. Vytvořila šest nových typů pojmenovaných podle slavných malířů, na jejichž obrazech jsou ztvárněny určité typy žen. Zákaznice se tak nyní mohou ztotožnit s jedním z těchto tělesných typů: Rafael, Botticelli, Da Vinci, Rubens, Rembrant a Matisse.

Typ Rafael představuje ženy chlapecké postavy s útlými boky a širokými rameny. Typ Rembrandt přísluší ženám ve tvaru přesýpacích hodin s tenkým pasem. Typ Botticelli odpovídá ženě, která má mohutnější dolní část těla. Typ Da Vinci reprezentuje zase vysoké a štíhlé ženy a typ Matisse ženy se štíhlým pasem a silnějšími stehny. Ženy typu Rubens jsou proporčně rovnoměrné, tuk se jim však ukládá nejvíce v oblasti břicha, podle bývalé terminologie odpovídají typu jablko.

Nejvíce žen, asi 26 procent, se podle průzkumu společnosti Triumph, zařadilo k typu Rubens.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!