Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman si na inauguraci opět oblékl lesklé sako. Příliš efektní, hodnotí odborník

Móda

  15:40
Prezident Miloš Zeman zvolil pro svůj druhý inaugurační projev opět tmavé sako v lesklém provedení, které podle odborníka na styl Petra Lukeše není pro takovou příležitost nejvhodnější. Prezident Asociace vizážistů a stylistů, jehož ČTK oslovila, ale ocenil, že Zeman nahradil kravatu v barvách trikolóry z minulé inaugurace jednobarevnou vínovou vázankou. Lukeš ocenil oděv první dámy, vytkl mu jen barevné sladění právě s prezidentovou kravatou jako příliš prvoplánové.

Miloš Zeman během inaugurace foto:  Dan Materna, MAFRA

„Při prvním pohledu na oblek prezidenta Zemana mě napadá, že má stejné lesklé sako jako při minulé inauguraci, které pro tuto příležitost není podle mého názoru vhodné. Je příliš efektní a nehodí se pro státníka v takové situaci,“ řekl Lukeš. Tradičně podle něj bylo Zemanovi trochu volnější, není jasné, zda je ušité na míru, což se projeví více právě v lesklém materiálu. Lukeš také podotkl, že není zřejmé, nakolik lesk saka způsobují světla v sále, či zda jsou odlesky způsobené příliš velkým množství umělé příměsi v látce. „To by se mi u prezidenta také nelíbilo,“ připomněl.

Oblečení první dámy hodnotí Lukeš kladně. „Je vhodně zvolené pro danou příležitost, dobře padne její postavě a vhodná je i kombinace šatů s kabátkem. Ale sladění oblečení partnerů tak, že se použije stejná barva ve stylu ?zbylo mi z šatů, ušiju z toho kravatu ?, je příliš prvoplánové, byť to tak jistě nebylo a vázanka je z jiného materiálu,“ řekl.

Duka žehná prezidentovi.
Miloš Zeman se svojí manželkou opouštějí Vladislavský sál.

Zcela nevhodné pak podle něj byly vysoké boty, které zvolila prezidentova dcera Kateřina Zemanová - také ve vínové barvě; vínovou kravatu měl i kancléř Vratislav Mynář. „Byly příliš výrazné a zdobené. Barva šatů Zemanovy dcery naopak s barvou šatů Ivany Zemanové ladila dobře,“ řekl. Kateřina Zemanová měla na sobě tmavě žluté volné šaty s páskem a širokou sukní.

„Myslím, že Miloš Zeman příliš na rady odborníků při oblékání nedá - a pokud mu dnešní oděv radil stylista, potřeboval by jiného,“ uzavřel odborník.

Autor: