5. září 2010 13:45 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Na 39 procent zaměstnanců někdy našlo lásku na pracovišti

Na 39 procent zaměstnanců se už někdy zamilovalo v práci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na 39 procent zaměstnanců se už někdy zamilovalo v práci. | foto: Shutterstock

PRAHA Na 39 procent zaměstnanců už někdy v životě našlo lásku na pracovišti, naopak třetině Čechů se seznámení s partnerem v zaměstnání dosud nepřihodilo. Další více než čtvrtina lidí se v práci zásadně neseznamuje.

Vyplývá to z letního průzkumu pracovního portálu Jobs.cz mezi téměř dvěma tisícovkami uživateli portálu.

"Seznámení partnerů na pracovišti je zajímavým fenoménem dnešní uspěchané doby. Především zaměstnanci pracující na manažerských pozicích jsou v pracovním prostředí od rána do večera a nemají tak dostatek volného času na soukromé aktivity, tedy návštěvu lékaře, úřadů, ale ani na partnerský život," uvedla Jana Skalová, tisková mluvčí společnosti LMC, která pracovní portál provozuje. Je tak podle ní logické, že právě tito lidé často hledají partnera mezi svými kolegy.

Láska na pracovišti? Přirozená věc
Na dotazy ohledně tolerance k partnerským párům v pracovních kolektivech se vyjádřili také personalisté. Anketa mezi 170 firmami ukázala na vysokou míru tolerance partnerských párů na pracovišti. Na 73 procent odpovídajících by po zjištění faktu, že spolu začali jejich kolegové z týmu chodit, na novou situaci nijak nereagovalo, pokud by to negativně neovlivňovalo pracovní výkon dvojice. Na 15 procent respondentů považuje partnerské vztahy na pracovišti za přirozenou věc a kolegy by podpořilo.

Jen 12 procent zástupců firem by kolegům doporučilo přesun do jiného týmu.

ČTK