16. června 2010 19:46 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Nejlepší lék na rozchod s partnerem? Podle Britek nakupování oblečení

Nakupování - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

LONDÝN Nejlepší terapií, jak se zotavit z rozchodu s partnerem, je prý pro většinu Britek nakupování drahého oblečení či kosmetiky. Na předních místech jejich seznamu dominují střevíčky na podpatku a černé koktejlky.

Vyplývá to ze zveřejněného sociologického průzkumu. Jako další osvědčené způsoby uvedly dotazované ženy relaxaci a kosmetickou péči, poslouchání hudby, sledování televize nebo sportování.

Téměř tři čtvrtiny (74 procent) respondentek připustilo, že krátce po rozchodu mají tendenci kupovat si něco hezkého na sebe nebo si dopřát luxusní péči více než kdy jindy. Během takové "nákupní terapie" utratí 47 procent z nich v průměru přes 250 liber (kolem 7735 korun).

"Nejde jen o samotné nakupování, dámy se těší především z toho, jak budou ve svých nových šatech vypadat. Ženy mění svůj vzhled, když cítí, že potřebují celkovou změnu," řekla marketingová manažerka pro módu Maryam Hamizadehová.

Výzkum také odhalil, že další pozice v oblíbenosti obsadily po střevíčkách a šatech sexy spodní prádlo, značkové kabelky a luxusní kosmetika.

V průzkumu dále 60 procent žen uvedlo, že jim trvá déle než tři měsíce, než se oprostí od bývalého vztahu.

ČTK