Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevěru přiznala třetina Čechů, je jich ale víc

Magazín

  7:00
Pětatřicet procent Čechů a Češek přiznává, že bylo někdy svému partnerovi či partnerce nevěrných. Jejich počet je ale ve skutečnosti zřejmě vyšší, protože někteří nepovažují za nevěru flirt, sex na jednu noc ani placené erotické služby.
Erotická masáž - ilustrační foto

Erotická masáž - ilustrační foto foto: Shutterstock

Vyplynulo to z internetového průzkumu agentury SANEP. Podle něj přitom tři pětiny lidí považují nevěru za nejhorší možné partnerské provinění, které by polovina Čechů nedokázala odpustit.

Flirt nepovažuje za nevěru 21 procent dotázaných, 13 procent si totéž myslí o sexu na jednu noc a devět procent o sexu po telefonu. Pro devět procent lidí není nevěrou líbání, pro pět procent placené erotické služby a zhruba stejný počet dotázaných to uvedl i o sexu s bývalým partnerem.

Erotické SMS nepovažují Češi za nevěru

Podle necelých čtyř procent populace nejsou projevem nedůvěry ani erotické SMS zprávy. Názor, že skupinový sex není nevěrou, zastávají necelá dvě procenta lidí. Přibližně jedno procento lidí uvedlo, že nepovažuje za nevěru lesbický nebo orální sex.

Případné partnerské nevěry se bojí téměř třetina Čechů, přitom 69 procent lidí věří ve vztah, ve kterém si jsou partneři absolutně věrní. Devětasedmdesát procent dotázaných svým protějškům důvěřuje a případnou nevěru si nepřipouští.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pětina občanů rovněž přiznala, že nevěra byla důvodem rozpadu jejich partnerského či manželského vztahu. Šest procent populace podle průzkumu bylo nevěrných s nejlepším přítelem či přítelkyní svého partnera a téměř tři procenta Čechů se svým nadřízeným.

Podle poloviny dotázaných bude odpuštěná nevěra stále zdrojem problémů v partnerském životě. Agentura dělala průzkum ve dnech 7. až 10. března a zúčastnilo se ho 8126 dotázaných ve věku od 18 do 69 let.

Autor:
Témata: nevěra, sex, průzkum

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat