16. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Nevěru přiznala třetina Čechů, je jich ale víc

Erotická masáž - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Erotická masáž - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Pětatřicet procent Čechů a Češek přiznává, že bylo někdy svému partnerovi či partnerce nevěrných. Jejich počet je ale ve skutečnosti zřejmě vyšší, protože někteří nepovažují za nevěru flirt, sex na jednu noc ani placené erotické služby.

Vyplynulo to z internetového průzkumu agentury SANEP. Podle něj přitom tři pětiny lidí považují nevěru za nejhorší možné partnerské provinění, které by polovina Čechů nedokázala odpustit.

Flirt nepovažuje za nevěru 21 procent dotázaných, 13 procent si totéž myslí o sexu na jednu noc a devět procent o sexu po telefonu. Pro devět procent lidí není nevěrou líbání, pro pět procent placené erotické služby a zhruba stejný počet dotázaných to uvedl i o sexu s bývalým partnerem.

Erotické SMS nepovažují Češi za nevěru

Podle necelých čtyř procent populace nejsou projevem nedůvěry ani erotické SMS zprávy. Názor, že skupinový sex není nevěrou, zastávají necelá dvě procenta lidí. Přibližně jedno procento lidí uvedlo, že nepovažuje za nevěru lesbický nebo orální sex.

Případné partnerské nevěry se bojí téměř třetina Čechů, přitom 69 procent lidí věří ve vztah, ve kterém si jsou partneři absolutně věrní. Devětasedmdesát procent dotázaných svým protějškům důvěřuje a případnou nevěru si nepřipouští.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pětina občanů rovněž přiznala, že nevěra byla důvodem rozpadu jejich partnerského či manželského vztahu. Šest procent populace podle průzkumu bylo nevěrných s nejlepším přítelem či přítelkyní svého partnera a téměř tři procenta Čechů se svým nadřízeným.

Podle poloviny dotázaných bude odpuštěná nevěra stále zdrojem problémů v partnerském životě. Agentura dělala průzkum ve dnech 7. až 10. března a zúčastnilo se ho 8126 dotázaných ve věku od 18 do 69 let.

ČTK