6. března 2018 11:46 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Brno má ambice na největší festival minipivovarů v Česku

Z Festivalu minipivovarů v Brně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z Festivalu minipivovarů v Brně | foto: Tereza Melišová

BRNO Druhý ročník Festivalu minipivovarů v Brně přilákal skoro padesátku producentů, z toho dva slovenské. Návštěvníci ochutnali víc než stovku druhů piv.

Podruhé a opět v rámci mezinárodního veletrhu Salima 2018 se konal v prvních třech březnových dnech Festival minipivovarů v Brně.

Hojná účast pivovarů, kterých dorazilo k padesáti a z toho dva ze Slovenska a společně nabídly přes stovku značek piv, vede pořadatele z Českomoravského svazu minipivovarů k myšlence přehlídku co nejvíc rozvíjet.

Brno by se podle šéfa svazu Jana Šuráně mohlo jednou stát TOP akcí svého druhu v Česku. „Festival minipivovarů v Brně má velký potenciál růstu a vytvoření tradice a má ambice stát se největší akcí minipivovarů v České republice,“ říká Šuráň.

Českým festivalům minipivovarů dosud kraluje co do velikosti podzimní Slunce ve skle, pořádané Pivovarem Purkmistr v Plzni Černicích. Loňského, už desátého, ročníku se zúčastnilo 78 pivovarů ze 7 zemí a společně nabídly na 300 značek piv.

Brněnské výstaviště a plocha pro festival má však – na rozdíl od prostor na dvoře a parkovišti Purkmistra a černické návsi nebo i na rozdíl od Střelecké cesty na Pražském Hradě, kde se každoročně koná svazem také pořádaný Festival minipivovarů na Pražském hradě – jednu výhodu. Je pod střechou.

A podle Šuráně je v Brně výhodou i prakticky neomezená možnost na rozšíření plochy pro pivovary a hosty. Nesrovnatelná je však zatím účast návštěvníků, kterých podle pořadatelů dorazily do Brna stovky, na Slunce ve skle v Černicích jich loni dorazilo během dvou dnů odhadem na 10 tisíc.

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.