11. ledna 2016 13:00 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Budvar loni prodal 1,6 milionu hektolitrů. Nejvíc v historii

Budvar se loni vyvážel do 73 států včetně Nigeru či Mali. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budvar se loni vyvážel do 73 států včetně Nigeru či Mali. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Prodej piva z národního podniku v Českých Budějovicích loni meziročně stoupl o deset procent. Budvaru se dlouhodobě daří zvyšovat prodej doma i v zahraničí. Export se zvýšil o 10,5 procenta na 900 tisíc hektolitrů piva. Tržby přesáhly hodnotu 2,55 miliardy Kč.

Podle Petra Samce, mluvčího Budějovického Budvaru, proto letos musí podnik nezbytně investovat do rozšíření výrobních kapacit. Během posledních deseti let se produkce pivovaru zvýšila o 39 procent.

„Podnik tradičně dosáhl velmi dobrých exportních výsledků. Do 73 států putovalo téměř 900 000 hektolitrů piva, meziročně o 10,5 procenta více. Na domácím trhu se prodej zvýšil o devět procent a překročil objem 700 000 hektolitrů,“ uvedl Samec.

„V našich nejdůležitějších exportních zemích, v Německu a na Slovensku, jsme prodali historicky nejvyšší objemy piva. Dosáhli jsme dvouciferného růstu na prestižních trzích v Itálii, Kanadě a Švédsku. Podařilo se nám vstoupit do několika nových zemí, například do Egypta, Mali nebo Nigeru,“ sumarizuje Robert Chrt, obchodní ředitel Budějovického Budvaru. Pivovaru se naopak podle očekávání příliš nedařilo v Rusku a na Ukrajině. „Tyto propady se nám podařilo eliminovat v jiných státech,“ dodal Chrt.

Navařených 1,6 milionů hekotolitrů piva podle zástupců podniku potvrzuje trend zvyšujícího se zájmu o značku Pardál a Budweiser Budvar.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.