19. března 2015 5:19 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Sládkové vyberou nejlepší ze 426 vzorků piv

Sládci při degustaci v roce 2010, | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sládci při degustaci v roce 2010, | foto: Českomoravský svaz minipivovarů

Celkem 426 vzorků ze 113 minipivovarů a výzkumných a školních pivovarů se v sobotu 21. března utká v Jarní ceně českých sládků. Odborná soutěž proběhne v Pivovarském dvoře Zvíkov už podeváté.

„Jarní cena českých sládků je největší a nejprofesionálnější soutěž pouze pro minipivovary, které jsou nejdynamičtější částí pivovarského průmyslu - rostou tempem dvacet procent ročně,“ popisuje Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů, který je zároveň pořadatelem soutěže.

Piva bude hodnotit více než 80 degustátorů, kteří se budou střídat v sedmi základních komisích, z nichž každá bude mít sedm členů, a speciálních finálových komisi. „Nevyhraje tedy pivo, které vadí nejméně,“ glosuje Tomáš Erlich ze Sdružení přátel piva. Naráží na praktiky porotců z některých jiných soutěží.

Jarní cena je rozdělena do čtrnácti kategorií, například jde o speciální piva polotmavá, český světlý ležák či silná piva typu India Pale Ale (IPA). V pátek 20. března, předvečer soutěže, proběhne v pivovarském dvoře řada vzdělávacích seminářů pro majitele a sládky minipivovarů.

ostOndřej Stratilík

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!